FacebookGoogle+

Areva będzie serwisować elektrownie jądrowe E.ON

Areva wygrała przetarg na obsługę serwisową urządzeń w niemieckich elektrowniach jądrowych eksploatowanych przez koncern E.ON. Kontrakt dotyczy usług serwisowych, które zostaną zrealizowane w przeciągu kilku lat w elektrowniach Isar 2, Brokdorf i Grohnde w Niemczech. Prace polegać będą na konserwacji i serwisie elementów obwodów pierwotnych, otwierania i zamykania zbiornika ciśnieniowego reaktora, a także zaopatrzenia w paliwo.

Dzięki nowej umowie Areva wzmacnia swoją pozycję jako kluczowego partnera w obszarze usług serwisowych świadczonych na rzecz wszystkich niemieckich elektrowni jądrowych. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa funkcjonowania tych zakładów. Ta umowa wzmacnia naszą wieloletnią współpracę z E.ON – oznajmia Michael Cerruti, dyrektor handlowy działu reaktorów i usług Arevy.

Elektrownia jądrowa Isar 2 w Essenbach (Bawaria) ma moc wyjściową na poziomie 1410 MW. Brokdorf to elektrownia również o mocy 1410 MW, znajdująca się w Szlezwiku-Holsztynie. Grohnde to z kolei elektrownia atomowa, która znajduje się w Dolnej Saksonii i ma moc wyjściową na poziomie 1360 MW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas