Facebook

IoT: nowa strategia Schneider Electric

Schneider Electric rozwija strategię wykorzystania internetu rzeczy (IoT) opartą na technologiach Operational Intelligence i rozpoczyna współpracę z Industrial Internet Consortium (IIC), której celem jest rozwój i wdrażanie rozwiązań wpisujących się w trend IoT.

Nowa strategia powstała w związku z zachodzącym obecnie procesem transformacji sektora przemysłowego, biznesu i sfery społecznej w wyniku trzech postępujących zjawisk: urbanizacji, cyfryzacji i industrializacji. Strategia Life Is On, jest kontynuacją przyjętej przez Schneider Electric filozofii wykorzystania technologii Operational Intelligence
i budowania rozwiązań w oparciu o Internet rzeczy. To podejście ma doprowadzić do zmiany sposobu, w jaki ludzie i przedsiębiorstwa korzystają z energii oraz automatyzują procesy przemysłowe. Strategia ma również ułatwić klientom firmy podejmowanie lepszych decyzji biznesowych, co przełoży się na podniesienie jakości życia.

Strategia Life Is On ma pokazać działania firmy umożliwiające klientom z całego świata wykorzystanie zachodzących zmian. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie Schneider Electric w zakresie technologii operacyjnych (OT), odpowiedzialnych za sterowanie procesami o największym znaczeniu dla współczesnego społeczeństwa i łączenie procesów
z technologiami informatycznymi, ma ułatwić nasze życie i umożliwić podejmowanie lepszych decyzji.

– Tworzymy technologie zarządzania energią i automatyki, które gwarantują, że wszyscy mogą cieszyć się życiem i nieprzerwanym dostępem do energii. Uważamy, że dostęp do energii jest fundamentalnym prawem każdego człowieka na świecie, dlatego opracowujemy rozwiązania, dzięki którym systemy energetyczne stają się bezpieczniejsze, bardziej niezawodne, efektywne, zrównoważone i lepiej skomunikowane – powiedział Jean-Pascal Tricoire, Chairman and CEO, Schneider Electric.

Technologie IoT mają fundamentalne znaczenie w głównych segmentach rynku, na których skupia się Schneider Electric, takich jak gospodarka wodna, przemysł gazowniczy i naftowy, centra przetwarzania danych, górnictwo, usługi komunalne, służba zdrowia, przemysł spożywczy i technologie Smart City, oferując klientom skuteczne metody uzyskania maksymalnej efektywności i zrównoważonego rozwoju. Kluczowym elementem strategii marki Life Is On jest dostarczanie nowych rozwiązań i usług, aby w jeszcze większym stopniu realizować misję Schneider Electric, oraz zapewniać lepszą łączność, zrównoważony rozwój, efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo operacji.

Współpraca z partnerami dla rozwoju IoT

Przedstawiciele Schneider Electric zostali wybrani do komitetu zarządzającego organizacji Industrial Internet Consortium (IIC), aby wspierać skuteczniejsze wdrażanie systemów wykorzystujących IoT. Schneider Electric znalazł się w gronie firm takich jak: AT&T, Cisco, General Electric, IBM i Intel, które pracują nad rekomendacjami dotyczącymi specyfikacji dla przemysłu mającymi przyspieszyć proces wdrażania przemysłowych technologii IoT na całym świecie.

Ponadto firma Schneider Electric rozpoczęła współpracę z konsorcjum badawczym Hong Kong University of Science and Technology-Massachusetts Institute of Technology (HKUST-MIT) Research Alliance Consortium, mającą na celu rozwój i wdrażanie rozwiązań opartych na IoT.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas