Facebook

Arcus chce unieważnienia umowy z Energą

Firmy Arcus i T-matic Systems złożyły do sądu wniosek o stwierdzenie nieważności umowy na dostawę inteligentnych liczników energii dla spółki Energa-Operator. W ocenie wnioskodawców Energa-Operator zbyt ogólnie definiowała istotne zapisy i finalny przedmiot zamówienia był inny niż początkowe założenia. Jeśli umowa zostanie unieważniona, konsekwencją może być nawet deinstalacja liczników u klientów indywidualnych Energi-Operator..

W ramach kontraktu konsorcjum firm Arcus oraz T-matic Systems dostarczyło 310 tys. liczników w czasie I  etapu projektu inteligentnych liczników w Enerdze-Operator, co razem z instalacjami z I etapu stanowi 420 tys. liczników.

Według Michała Czeredysa, prezesa zarządu Arcus S.A., kontrahent firmy czyli Energa-Operator niejednoznacznie określił protokół komunikacji pomiędzy licznikami a koncentratorami, a następnie wielokrotnie modyfikował założenia tego protokołu, co w praktyce uniemożliwia zakończenie projektu. Spółka wielokrotnie wskazywała na mankamenty umowy i pracowała nad aneksami, które dookreślałyby część zapisów. Arcus wielokrotnie dostosowywał się do nowych wymagań. Kiedy jednak próba polubownego rozwiązania sporu nie powiodła się, spółka skierowała sprawę na drogę sądową. Jeśli sąd uzna nieważność umowy, konsekwencje mogą odczuć klienci Energi-Operator.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas