Facebook

Nowa France zmienia nazwę na Nowa Elektro

PHE Nowa France – sieć hurtowni elektrotechnicznych – z dniem 20 listopada zmieniła nazwę na Nowa Elektro.
– Zmiany podyktowane są dostosowaniem się do wymogów współczesnego rynku. Nowa nazwa nawiązuje do branży w jakiej działamy, dzięki czemu firma lepiej jest kojarzona z dziedziną i miejscem pochodzenia – czytamy w komunikacie spółki.
Sieć hurtowni elektrotechnicznych Nowa France powstała w 1989 roku. Jej założycielem, a także obecnym prezesem jest Marian Nowak.Pierwsze lata działalności związane były z importem taśm izolacyjnych oraz muf kablowych francuskiej marki Barnier. Znaczącą pozycję na rynku firma zbudowała poprzez wprowadzenie do Polski w roku 1991 produktów firmy Legrand.
Z biegiem lat oferta hurtowni była poszerzana sukcesywnie o nowych producentów oraz o szeroki asortyment produktów przede wszystkim w zakresie aparatury, osprzętu elektrycznego, opraw oświetleniowych, źródeł światła oraz kabli i przewodów. Istotnym krokiem w rozwoju Nowa France zwiększającym konkurencyjność oferty oraz dającym dostęp do szerokich zasobów wiedzy w zakresie handlu i marketingu europejskiego było utworzenie w 2003 roku grupy zakupowej FEGIME Polska, której Nowa France jest członkiem współzałożycielem.
W maju 2014 roku Marian Nowak jako pierwszy człowiek z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej został prezesem FEGIME Europe.

.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas