Facebook

Rittal na targach SPS IPC Drives 2015

Pod hasłem „Nasze kompetencje. Twoje korzyści” Rittal zaprezentował w dniach 24-26 listopada 2015 roku na targach SPS IPC Drives w Norymberdze nowe spojrzenie na proces tworzenia wartości w produkcji urządzeń sterowniczych i rozdzielczych. Po raz pierwszy firma zainscenizowała na stoisku targowym realny zakład produkcyjny 4.0. Na 1200 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej pokazano zagadnienia związane z produkcją aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz poszczególne etapy procesu na podstawie konkretnych sytuacji z dnia codziennego: od inżynierii, przez zamawianie, dostawę i wyposażenie, aż po okablowanie oraz montaż końcowy.

Goście targów mogli zapoznać się z poszczególnymi etapami łańcucha tworzenia wartości w budowie urządzeń sterowniczych i rozdzielczych: od inżynierii przez technikę systemową aż po rozbudowę systemu wraz z automatyzacją produkcji. W centrum tego łańcucha, jako element łączący, znajduje się wirtualny prototyp szafy sterowniczej.

Sposób, w jaki konstruktorzy mogą przyspieszyć procesy projektowania, został przedstawiony przez Rittal i Eplan w sekcji „Engineering“ w postaci inteligentnych narzędzi inżynierskich. Wskazano na możliwości zwiększenia efektywności przez wykorzystanie danych urządzeń z Eplan Data Portal, poprzez rozwiązania inżynierskie (jak Eplan Electric P8, Eplan Pro Panel, Rittal Therm, Rittal Power Engineering) oraz najnowsze narzędzia doboru produktów.

 Stoisko firmy Rittal

W sekcji „Technika systemowa” Rittal zaprezentował realistycznie przedstawiony świat produkcji aparatury sterowniczej i rozdzielczej, pokazując rozwiązania zwiększające efektywność całego łańcucha tworzenia wartości: od dostawy, wstępnego montażu i obróbki mechanicznej, przez instalowanie i konfekcjonowanie złączy zaciskowych, aż po okablowanie, montaż i dostawę. Potencjalne oszczędności oraz istotne zalety systemu szaf szeregowych TS 8, jak pokrycie powierzchni, łączenie szeregowe, wyrównanie potencjałów i wprowadzanie kabli, zostały objaśnione na konkretnych przykładach.

 Firma zainscenizowała na stoisku targowym realny zakład produkcyjny 4.0

W sekcji „Automatyka“ Rittal zaprezentował rozbudowane rozwiązania wsparcia produkcyjnego i automatyzacji warsztatu. Zakres rozwiązań rozciągał się od obróbki mechanicznej w centrach obróbczych i centrach obróbki laserowej w 3D aż po automatyczne konfekcjonowanie złączy zaciskowych oraz przewodów.

Budynek targów w Norymberdze

Główną atrakcją produktową były nowe klimatyzatory Blue e+, które dzięki opatentowanej technologii hybrydowej pozwalają na oszczędności energii do 75%. Poza tym Rittal po raz pierwszy pokazał nową generację wentylatorów dachowych oraz nowe wymienniki ciepła powietrze/woda w wersji Hygienic-Design. Inne nowości to adaptery urządzeniowe 630A do systemu rozdziału mocy Ri4Power 185 mm oraz system inteligentnego monitoringu dla głównej rozdzielni niskiego napięcia.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas