FacebookGoogle+

Schneider Electric nawiązał współpracę z PPH Cool

OkladkaES_02_2014Schneider Electric nawiązał współpracę z PPH Cool – największym polskim dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych. Współpraca dotyczy dystrybucji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych (w szczególności urządzeń klimatyzacji precyzyjnej), opartych na rozwiązaniach Uniflair, marki zakupionej przez koncern Schneider Electric.

Zawarta umowa niesie szereg korzyści dla obydwu stron. W wyniku współpracy, Uniflair zyska dodatkowe kanały dystrybucyjne, przez co zwiększy dostępność swoich produktów na polskim rynku. Ponadto rozwinie sieć punktów serwisowych, dzięki czemu ułatwi dostęp do części zamiennych urządzeń klimatyzacyjnych. Z kolei PPH Cool wzbogaci swoją ofertę oraz uzyska możliwość wdrażania sprawdzonych rozwiązań Uniflair u swoich klientów. Dodatkowo, ma szansę dotrzeć do nowych partnerów i klientów, wcześniej nieobsługiwanych, oraz odbiorców już korzystających z rozwiązań chłodzenia precyzyjnego.
Schneider Electric zawsze stara się pozyskiwać do współpracy wiodących na swych rynkach partnerów. Partnerstwo z PPH Cool wpisuje się w strategię systematycznego docierania do klientów poprzez kluczowych dystrybutorów – oznajmia Sławomir Kubiczek, dyrektor sprzedaży rozwiązań chłodnictwa i klimatyzacji precyzyjnej w Schneider Electric.

Elkomtech

Elkomtech jest wiodącym polskim dostawcą systemów informatycznych klasy SCADA oraz współpracujących z nimi urządzeń telemechaniki, zabezpieczeń oraz innych urządzeń sieciowych dla systemów rozproszonych. Rozwiązania te zapewniają możliwość zdalnego sterowania i nadzoru sieci elektroenergetycznej w pełnym zakresie napięć, tj. od niskiego po najwyższe. Elkomtech posiada 45-50% udziałów w rynku systemów sterowania i nadzoru sieci NN, WN i SN, 50% w rynku systemów sterowania i nadzoru obiektów energetycznych, 30% w urządzeniach telemechaniki i 20% w elektroenergetycznej automatyce. Przychody przedsiębiorstwa za 2013 rok szacowane są na prawie 54 mln zł.
Przedstawiciele francuskiego koncernu podkreślają ponadto, że rozszerzając swoje kanały dystrybucyjne, firmie jest łatwiej dotrzeć i zaoferować klientom pełne spektrum najbardziej nowoczesnych rozwiązań.

STRUKTURA ODBIORCÓW SCHNEIDER ELECTRIC

Impuls do rozwoju działu klimatyzacji precyzyjnej

Z nawiązania współpracy zadowolone są także władze polskiego przedsiębiorstwa.
– Doskonałe wyniki działu klimatyzacji PPH Cool w ostatnich latach potwierdzają, że decyzja o inwestowaniu w tym obszarze była właściwa. Dzisiaj jesteśmy przekonani, że związanie dalszych działań i inwestowanie w obszarze klimatyzacji precyzyjnej wspólnie z firmą Schneider Electric przyniesie kolejny impuls do rozwoju tego działu. Połączenie najlepszych rozwiązań i technologii Schneider Electric z wiedzą ekspercką i znajomością rynku lokalnego PPH Cool daje solidne podstawy do zbudowania układu partnerskiego, który z pewnością docenią najlepsi klienci w Polsce – podkreśla Andrzej Żyła, dyrektor generalny PPH Cool.

PPH Cool 

PPH Cool jest największą polską firmą dostarczającą freonowe urządzenia chłodnicze dla potrzeb przemysłu, handlu, gastronomii i klimatyzacji. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1981 r., wykonując montaże i serwisując instalacje klimatyzacyjne. Wraz ze zmianą systemu gospodarczego, na przełomie lat 1989 i 1990 rozpoczęła import agregatów chłodniczych, sprężarek i klimatyzatorów.
W roku 1992 PPH Cool rozpoczęło produkcję agregatów chłodniczych, a w 1996 r. produkcję zespołów sprężarkowych. Jednocześnie z produkcją firma rozwinęła własną sieć dystrybucji, w której oprócz agregatów, zespołów sprężarkowych, klimatyzatorów i schładzaczy wody oferowane są wentylatorowe chłodnice powietrza, armatura chłodnicza, czynniki chłodnicze oraz całe systemy chłodnicze. Siedziba firmy oraz główny zakład produkcyjny mieści się w Chotomowie pod Warszawą.
Uniflair 

Uniflair to włoska firma, która do Grupy Schneider Electric dołączyła pod koniec 2010 r. Spółka zajmuje się produkcją kubaturowych systemów chłodzenia precyzyjnego i modułowych podłóg podniesionych dla ośrodków przetwarzania danych i zastosowań telekomunikacyjnych. Rozwiązania Uni-flair przeznaczone są do pomieszczeń Data Center, serwerowni, pomieszczeń UPS, wszelkich pomieszczeń technicznych, laboratoriów, kontenerów telefonicznych oraz centrali telefonicznych.

Luty 2014

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas