Facebook

Solar przejmuje holenderską firmę MAG45

Solar, sieć hurtowni elektrotechnicznych podpisał z Varova Investments umowę przejęcia holenderskiej firmy MAG45 z siedzibą Eindhoven. MAG45 jest jednym z wiodących integratorów przemysłowych w Europie, który zarządza łańcuchem dostaw swoich klientów, w tym zamówień na produkty MRO (utrzymanie ruchu, naprawy i remonty) oraz BOM (materiały do produkcji). Spółka w Grupie Solar będzie kontynuowała swoją działalność pod własną marką i będzie zarządzana przez dotychczasowe kierownictwo.

Firma MAG45 powstała w 1948 roku, jako wewnętrzny dział firmy Philips. W 2004 roku została sprzedana przez holenderski koncern na rzecz Varova Investments. Obecnie spółka działa w dziewięciu krajach (Holandii, Belgii, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytani, Irlandii, Szwajcarii i Chinach), zatrudnia około 180 pracowników i generuje obroty na poziomie 60 mln euro rocznie.

Grupa Solar działa na rynku blisko 100 lat – została założona w Danii w 1919 roku. Obecnie koncern działający w: Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polsce, Danii, na Wyspach Owczych, w Niemczech, Holandii i Belgii. Solar posiada 143 oddziały oraz 10 magazynów centralnych wysokiego składowania o łącznej powierzchni ponad 150 tys. m². Największy – o powierzchni 50 tys. m² – zlokalizowany jest w duńskim Vejen.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas