Facebook

W Wolsztynie odbył się finał Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2013

29 września w Wolsztynie odbył się wyścig rowerowy będący siódmym i zarazem finałowym etapem cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2013. W ostatnim etapie zmagań rowerowych wystartowało ponad 600 zawodników. Zwycięzcą na dystansie Mega został Marek Konwa, patron i twarz cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Dystans Mini najszybciej pokonał Paweł Górniak

Tegoroczny cykl był największym z organizowanych dotychczas – składał się z siedmiu etapów. Zawodnicy ścigali się w Olejnicy, Sulechowie, Kargowej, Lubrzy, Zielonej Górze, Nowej Soli i Wolsztynie. W sumie wydano 1516 numerów startowych, a we wszystkich etapach łącznie udział wzięło ponad 4 tysiące osób. W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkich zawodników na dystansie Mega najlepszy był Krzysztof Krzywy, a na dystansie Mini zwyciężył Paweł Górniak.
W tym roku rosnącą popularnością cieszyła się również kategoria Branża Elektrotechniczna, której kolejny rok z rzędu patronuje Magazyn Elektrosystemy. W tej kategorii zmagało się blisko 70 zawodników. W klasyfikacji generalnej spośród reprezentantów branży zwyciężył Marcin Jurków z firmy C&C Partners Telecom (dystans Mega) oraz Rafał Balawajder z LUG Light Factory (dystans Mini).
Dla najlepszych zawodników w kategorii Branża Elektrotechniczna Magazyn Elektrosystemy ufundował roczną prenumeratę czasopisma. Wśród reprezentantów branży rozlosowana została także nagroda dodatkowa – tablet Samsung Galaxy Tab 2.