Facebook

Wuerth finalizuje przejęcie Elektroskandii

Grupa Wuerth, po przeprowadzeniu niezbędnych procedur antymonopolowych, ostatecznie przejęła od francuskiej Grupy Rexel udziały w Elektroskandia Polska. Nowy podmiot o nazwie W.EG Polska Sp. z o.o. będzie funkcjonował jako holding mający dwie firmy operacyjne i wspólną strukturę, koordynującą ich działania.

Grupę Wuerth na polskim rynku dotychczas reprezentowała sieć hurtowni Fega Poland, prowadząca sprzedaż za pośrednictwem dziesięciu punktów handlowych. Obecnie dołączy do niej Elektroskandia posiadająca 35 oddziałów. Holdingiem w Polsce będzie kierować Ryszard D’Antoni, jako prezes zarządu W.EG Polska Sp. z o.o.

Koordynacja, szukanie synergii, inicjowanie dyskusji wewnętrznych i nadzorowanie podstawowych wskaźników związanych z działalnością spółek operacyjnych – tak widzimy podstawowe zadania naszej ministruktury – mówi Ryszard D’Antoni.

Za bieżące zarządzanie i wyniki obu wchodzących w skład grupy spółek, Fega Poland i Elektroskandia Polska, odpowiedzialni będą dotychczasowi prezesi – odpowiednio Paweł Jaworski i Maciej Maćkowiak.

Łączne obroty Elektroskandii i Fega Poland w 2015 roku wyniosły 455,2 mln zł (Elektroskandia – 324,9 mln zł, Fega – 130,3 mln zł). Rok wcześniej przychody były na poziomie 424,3 mln zł (Elektroskandia – 324,6 mln zł, Fega Poland – 99,7 mln zł).

W.EG Polska ma ambicje szybkiego rozwoju i umacniania swojej pozycji. Wraz z zarządami obu firm szybko opracujemy plan działania i współdziałania, zreformowania logistyki i wzmocnienia struktur. Celem jest znalezienie właściwego i widocznego miejsca na polskim rynku, z wykorzystaniem wszelkich dostępnych kanałów sprzedaży. Jesteśmy na rynku od wielu lat, znamy go bardzo dobrze i jesteśmy w stanie konkurować z każdym, wspierając się wzajemnie i korzystając ze wsparcia właściciela. Pierwszym krokiem w nowej sytuacji będzie stworzenie prawdziwego magazynu centralnego, który będzie służył obu firmom. Jego lokalizacja przewidywana jest w najbliższej okolicy Poznania, a większość odpowiedzialności za realizację tego przedsięwzięcia weźmie na siebie Elektroskandia. Wstępna umowa jest już zawarta, a ostateczna decyzja zapadnie w najbliższym czasie. Magazyn nie rozwiąże wszystkich problemów, ale pozwoli na znaczne usprawnienie dostaw i poprawę codziennego funkcjonowania obu firm – dodaje Ryszard D’Antoni.

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas