Facebook

NKT Cables podpisało umowę na dostawę kabli do Ellevio

Ellevio w ramach zabezpieczenia przyszłych potrzeb związanych z inwestycjami w swoje sieci dystrybucyjne podpisał z firmą NKT Cables umowę, na podstawie której duński producent będzie dostarczał szwedzkiemu przedsiębiorstwu kable niskiego i średniego napięcia oraz kable uniwersalne. Kontrakt został podpisany na trzy lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Wybór NKT Cables wynika z wieloletniego doświadczenia firmy jako dostawcy do sieci dystrybucyjnej i silnego pozycjonowania geograficznego produktów w Szwecji i Danii.

W ciągu najbliższych kilku lat Ellevio zamierza intensywnie inwestować w poprawę niezawodności i wydajności swoich sieci elektroenergetycznych w całym kraju. W sumie firma do 2019 roku planuje na ten cel wydać ponad 1 mld euro.

Ellvio powstała w 2015 roku w wyniku przejęcia od firmy Fortum aktywów w obszarze dystrybucji energii elektrycznej w Szwecji. Wartość transakcji wyniosła 6,6 mld euro. Ellvio obsługuje około 908 tys. klientów. Właścicielami spółki są Borealis Infrastructure Management (50% udziałów), Tredje AP-Fonden (20%), Folksam (17,5%) i Första AP-Fonden (12,5%).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas