FacebookGoogle+

System xStorage HOME

Firma Nissan, jeden w liderów branży motoryzacyjnej, oraz Eaton, przedsiębiorstwo z sektora zarządzania energią, połączyły siły, aby zaoferować klientom nowe rozwiązanie w dziedzinie magazynowania energii w gospodarstwach domowych. xStorage HOME to w pełni zintegrowany system magazynowania energii dający klientom kontrolę nad tym, jak i kiedy zużywają energię we własnych domach.

System jest podłączony do odnawialnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, i do publicznej sieci elektroenergetycznej. Ładuje się, gdy energia ze źródeł odnawialnych jest dostępna lub gdy zasilanie z sieci jest najtańsze (np. w nocy), a uwalnia zmagazynowaną energię, gdy zapotrzebowanie i koszty są większe, co pozwala znacząco zaoszczędzić na rachunkach za energię. Wykorzystywanie czystej energii przechowywanej w systemie xStorage HOME może przynieść znaczne korzyści finansowe gospodarstwom domowym wyposażonym w technologie solarne, ponieważ dzięki niemu unikają wysokich opłat za dzienne taryfy dostawy energii.

System magazynowania energii w domu to także rozwiązanie zapasowe zapewniające nieprzerwany dostęp do zasilania w czasie, gdy sieć publiczna jest mocno obciążona. Ponadto sprzedaż zmagazynowanej energii do sieci w czasie, gdy popyt i koszty są największe, możes stanowić dodatkowe źródło przychodów dla klientów.

System xStorage HOME to zintegrowany fabryczny produkt zapewniający bezpieczeństwo i funkcjonalność magazynowania i przesyłu czystej energii do konsumentów. Jest gotowy do działania po zamontowaniu przez certyfikowanego specjalistę. Łatwo się go podłącza i łatwo uruchamia. Źródło zasilania można zmienić jednym dotknięciem ekranu telefonu dzięki łączności systemu ze smartfonem.

Nowe rozwiązanie xStorage HOME łączy wiedzę ekspercką firmy Nissan w zakresie projektowania pojazdów i niezawodnych technologii akumulatorowych z jakością w obszarze zasilania i elektroniki spod znaku Eaton, czego rezultatem jest solidne rozwiązanie oparte na ponownym wykorzystaniu akumulatorów. Pragniemy, aby magazynowanie energii stało się popularne i dostępne dla wszystkich, szczególnie ze względu na korzyści konsumenckie i zapewnienie lepszego i bardziej zrównoważonego zarządzania energią w sieci – powiedział Paul Willcox, prezes firmy Nissan w Europie.

Wygląd, budowa

Oprócz zaawansowanej funkcjonalności system xStorage HOME został zaprojektowany z myślą o estetycznym wyglądzie i użyteczności, dzięki czemu wpasowuje się w domowe wnętrza. Wygląd urządzenia to dzieło ekspertów firmy Nissan Design Europe z Wielkiej Brytanii znanych z tworzenia stylowych modeli pojazdów.

Nowy system, zasilany 12 modułami akumulatorów pierwotnie wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych Nissana i zapewniający im zrównoważone „drugie życie” po zakończeniu sprawowania pierwotnej funkcji, ma potencjał zrewolucjonizowania zarządzania energią w gospodarstwach domowych, ponieważ gwarantuje większą elastyczność i przynosi duże oszczędności.

Nasz produkt trafi do użytkowników końcowych ze wszystkimi wymaganymi elementami, w pełni gotowy do pracy. Zapewniamy także okablowanie i instalację przez certyfikowanego specjalistę, a wszystko to w cenie już od 4 tys. euro za nominalną moc 4,2 kWh. Nasza filozofia zakłada brak ukrytych opłat i całkowity koszt niższy od tych deklarowanych w innych ofertach – stwierdził Cyrille Brisson, wiceprezes do spraw marketingu firmy Eaton Electrical EMEA.

Sprzedaż

Nowy system xStorage HOME to początek długofalowej współpracy firm Nissan i Eaton oraz możliwość poszerzenia portfolio o rozwiązania w zakresie przechowywania energii przeznaczonych dla klientów prywatnych i komercyjnych. Przedsprzedaż systemu w konfiguracji zasilania jednofazowego rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku, a trójfazowego – w drugiej połowie 2017 roku. Ponieważ zapotrzebowanie na tego typu technologie ciągle rośnie, Nissan i Eaton przewidują, że sprzedaż xStorage HOME przekroczy 100 tys. sztuk w ciągu najbliższych 5 lat.

Więcej informacji na temat systemu xStorage HOME można znaleźć na stronie: www.eaton.com/xstorage.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas