FacebookGoogle+

Kaczmarek Electric zwiększa zaplecze magazynowe

Elektrosystemy 11/2016Kaczmarek Electric kończy kolejny etap inwestycji związanej z rozbudową Centrum Logistycznego w Powodowie. Dzięki temu przedsięwzięciu obiekt powiększył się o 18 tys. m2 placu składowego i halę o powierzchni 1 tys. m2. Rozwój zaplecza magazynowego jest niezbędny m.in. ze względu na stale rozrastającą się sieć sprzedaży, która liczy już 77 punktów.

W listopadzie kończy się kolejny etap rozbudowy Centrum Logistycznego Kaczmarek Electric w Powodowie. W ramach tego projektu powstał nowy plac składowy o powierzchni 18 tys. m2 oraz hala namiotowa o powierzchni 1 tys. m2. Hala będzie pełnić funkcję magazynu wysokiego składowania dla elementów niewymagających specjalnych temperatur, takich jak np. trasy kablowe, słupy oświetleniowe, kable i przewody w opakowaniach podatnych na działanie warunków atmosferycznych.
Towary gabarytowe, takie jak kable, słupy, stanowią istotną część naszej oferty handlowej. Chcemy dalej poszerzać tę ofertę, a to wymaga dużo miejsca do składowania. Jest to więc inwestycja zwiększająca nasz potencjał – oznajmia Jerzy Balcer, dyrektor Centrum Logistycznego Kaczmarek Electric w Powodowie.

Rozwój zaplecza logistycznego

To już kolejna poważna inwestycja, jaką firma poczyniła w ciągu ostatnich czterech lat. Kilka miesięcy temu magazyn centralny wzbogacił się o najnowszej generacji przewijarkę do kabli. Firma wprowadza też nowy system informatyczny klasy TMS globalnego zarządzania transportem na poziomie operacyjnym, informacyjnym i kosztowym.
Centrum Logistyczne w Powodowie, gdzie znajduje się magazyn centralny Kaczmarek Electric, pracuje w systemie trzyzmianowym. Przygotowania do poniedziałkowych dostaw rozpoczynają się w niedzielę o godzinie 22.00. Od tego momentu przez cały tydzień, aż do soboty, do godziny 14.00 praca odbywa się przez całą dobę. W każdym tygodniu pozostają około 24 godziny na przeprowadzenie prac serwisowo-technicznych. W Centrum Logistycznym w Powodowie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. zainstalowano kamery o wysokiej rozdzielczości, które rejestrują cały proces przygotowywania i kompletacji towaru. W przypadku reklamacji można wyszukać nagranie po nadanym kodzie i sprawdzić, jak przebiegał proces pakowania i wysyłki zamówienia.
Dobry serwis i logistyka są tymi elementami, które składają się na nasz profesjonalizm oraz podnoszą atrakcyjność naszej oferty. Rozszerzeniem naszego magazynu centralnego są elektromarkety i hurtownie Kaczmarek Electric. To już 70 lokalnych magazynów, w których zaopatrują się każdego dnia nasi klienci. Również tam cały czas poprawiamy standardy obsługi – podkreśla prezes Cezary Kaczmarek.

STRUKTURA ZATRUDNIENIA KACZMAREK ELECTRIC

STRUKTURA ZATRUDNIENIA KACZMAREK ELECTRIC

Nowe hurtownie w szeregach firmy

W ostatnich tygodniach sieć hurtowni powiększyła się o kolejne punkty sprzedaży. Nowy elektromarket powstał w Jaśle, przy ul. Jagiełły 4, w Praszce, przy Placu Grunwaldzkim 22 oraz w Dzierżoniowie, przy ul. Cichej 4. W październiku ot­warto także dwa nowe biura handlowe – w Krapkowicach oraz w Wejherowie. Ponadto oddziały kielecki i chorzowski zmieniły lokalizacje. Oddział, który prowadził hurtownię przy ul. Zagnańskiej w Kielcach, ma teraz nową siedzibę i elektromarket przy ul. Warszawskiej 146, a w Chorzowie elektromarket Kaczmarek Electric przeniósł się z ul. Azotowej na Al. Wojska Polskiego 20.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas