Facebook

Panasonic i Schneider Electric integrują swoje rozwiązania

Firmy Panasonic oraz Schneider Electric ogłosiły współpracę w zakresie zarządzania energią w budynkach komercyjnych. W ramach partnerstwa systemy klimatyzacyjne VRF firmy Panasonic zostały zintegrowane z systemem zarządzania budynkiem SmartStruxure, który umożliwia sterowanie różnymi instalacjami w obiekcie, między innymi wentylacji, ogrzewania, chłodzenia czy oświetlenia. Rozwiązanie ma na celu optymalizację pracy poszczególnych systemów i ograniczenie zużycia energii.

Zarówno systemy Panasonic VRF, jak i systemy BMS firmy Schneider Electric to rozwiązania stworzone z myślą o budynkach komercyjnych. Firmy opracowały wspólnie bezprzewodowy interfejs, umożliwiający bezpośrednią komunikację szeregową między systemami zarządzania budynkiem i kontrolerami pokojowymi Schneider Electric oraz urządzeniami Panasonic opartymi na zmiennym przepływie czynnika chłodniczego (VRF). Komunikacja ta opiera się na łączności bezprzewodowej ZigBee.

Dzięki połączeniu rozwiązań Panasonic i Schneider Electric właściciele i zarządcy budynków mogą za pomocą jednego interfejsu uzyskać dostęp do informacji o różnych instalacjach w danym obiekcie, na przykład systemach ogrzewania, wentylacji, oświetlenia czy bezpieczeństwa. W efekcie możliwa jest optymalizacja pracy poszczególnych systemów oraz znaczne ograniczenie zużycia energii.

Wspólne rozwiązanie Panasonic i Schneider Electric może być zainstalowane bezprzewodowo – na przykład przy modernizacji starszych budynków, wówczas pozwala zachować istniejącą infrastrukturę – lub też podłączone do układu HVAC. Rozwiązanie wykorzystuje technologię plug and play, co pozwala znacząco uprościć konfigurację systemu, ograniczyć koszty i czas jego instalacji. Oprócz tego zarządzający obiektem mogą liczyć na wsparcie techniczne zarówno ze strony ekspertów firmy Schneider Electric, jak i Panasonic. Mają też dostęp do kompleksowych raportów odnośnie zużycia energii w budynku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas