FacebookGoogle+

Automaticon 2017 pod znakiem robotyki

Elektrosystemy 04/201723. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon 2017 odbyła się w dniach 14-17 marca. Impreza zlokalizowana w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI przyciągnęła około 12 tys. zwiedzających.

Automaticon to międzynarodowa wystawa szeroko rozumianej branży automatyki, od lat skupiająca producentów, dostawców i integratorów nowoczesnych rozwiązań przemysłowych.

Ekspozycja firmy Mitsubishi Electric

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 304 wystawców, którzy reprezentowali łącznie 660 firm. Z ekspozycją rozlokowaną na powierzchni 10,4 tys. m2 zapoznało się około 12 tys. zwiedzających.

Pawilon firmy Partex

Honorowy patronat nad Targami Automaticon sprawują: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitet Automatyki i Robotyki PAN.

Ekspozycja firmy Eltron

Zakres tematyczny targów obejmuje większość rozwiązań z zakresu automatyzacji, pomiarów i elektroniki przemysłowej – począwszy od komponentów (przekaźników, czujników, przetworników, kabli itd.) poprzez sterowniki, systemy transmisji, regulatory, do elementów wykonawczych.

Stoisko firmy Technokabel

Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano wiele nowości, przy czym najliczniejszą ich grupę stanowiły roboty przemysłowe.

Pawilon firmy Lapp Kabel

Ogółem zostało przedstawionych ponad pięćdziesiąt robotów czternastu producentów, przy czym aż dziesięciu z tych producentów miało własne stoiska. Zrobotyzowane aplikacje były również demonstrowane na stoiskach integratorów oraz w oferowanych urządzeniach technologicznych.

Stoisko firmy Elektro-Plast Nasielsk

Część pokazanych robotów realizowała typowe zadania przygotowywane na potrzeby targów, np. przekładanie kostek czy malowanie portretów, ale pojawiły się też ekspozycje, w których maszyny wykonywały precyzyjne operacje, jak np. lutowanie elementów elektronicznych.

Stoisko firmy Pokój

Nowością na targach były prezentacje trzech producentów robotów na bazach mobilnych. Uwagę gości przyciągał również robot przemysłowy na torze jezdnym.

Stoisko firmy Hummel

Rolą przedstawionych zrobotyzowanych aplikacji było zwrócenie uwagi na szerokie możliwości robotów i ich uniwersalność. Procesy robotyzacji przybierają na sile przede wszystkim w kontekście hasła „Przemysł 4.0”, które w ostatnim czasie towarzyszy przekształceniom technologicznym w przemyśle.

Mobilna ekspozycja firmy Weidmüller

Mobilna ekspozycja firmy Weidmüller

Stoisko firmy Biall

Jak co roku, program targów został uzupełniony o szereg wydarzeń szkoleniowych, seminariów i konferencji. Swoje prezentacje przygotowały m.in. firmy ABB, Simlogic czy Finder, a także Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – organizator Automaticonu. Kolejną edycję wydarzenia zaplanowano na  20-23 marca 2018 r.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas