FacebookGoogle+

GP Kaczmarek Electric MTB 2017 rozpoczęty

2 kwietnia ruszył Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017. W pierwszym etapie w Rydzynie wystartowała rekordowa liczba kolarzy.

Podobnie jak w ubiegłym roku zawodami w Rydzynie rozpoczął się cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie tegorocznej imprezy stanęło aż 977 kolarzy, a jeśli dodać do tego dzieci startujące w wyścigach najmłodszych, to przekroczona została liczba 1 tys. uczestników.

– To nasz rekord – powiedział Cezary Kaczmarek, właściciel firmy Kaczmarek Electric i pomysłodawca kolarskiego cyklu.

W nowym sezonie cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB będzie liczył aż dziesięć imprez, w tym cztery w nowych miejscowościach takich jak: Żerków, Żary, Strzelce Krajeńskie i Dziwiszów. Oznacza to, że kolarze rywalizować będą nie tylko na terenie województw lubuskiego i wielkopolskiego, ale także na Dolnym Śląsku. Nowe kategorie to premia lotna i klasyfikacja górska.

Najlepsi zawodnicy

Wyścig na dystansie mini wygrał Marek Urbaniak, na dystansie mega triumfował Marcin Wider, a na giga Adam Adamkiewicz. W kategorii „Branża Elektrotechniczna”, której patronuje Magazyn Elektrosystemy wystartowało w sumie 68 rowerzystów. Czołowe miejsca zajęli:
– Marek Urbaniak, Marcin Stefański, Wojciech Lis (dystans mini);
– Rafał Balawajder, Krzysztof Pawelec, Przemysław Zalewski (mega);
– Piotr Przybył, Jacek Garczynski, Piotr Wojdyło (giga).

W Rydzynie wygranych było jednak wielu, bo wszyscy uczestnicy wyścigu brali udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Pomoc potrzebującym

Kolarska społeczność pomogła także Oli Maćkowiak. Każde 5 zł z wpisowego przeznaczono na rehabilitację Oli, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym i porażeniem nóg. Zebrano prawie 5 tys. zł, a podczas kolejnych wyścigów odbędą się zbiórki pieniędzy dla innych osób pokrzywdzonych przez los.

Drugi wyścig tegorocznej serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się 30 kwietnia w Żerkowie. To debiut tej miejscowości w kolarskim cyklu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas