FacebookGoogle+

Grodno przejmuje kolejną hurtownię

Grodno podpisało porozumienie z firmą Jorga o przejęciu jej działalności handlowej. Hurtownia Jorga działa w branży elektroinstalacyjnej i oświetleniowej od 1991 roku. Oferta spółki skierowana jest do odbiorców hurtowych i detalicznych oraz firm świadczących usługi instalacyjne.

Zarząd Grodna podkreśla, że trudna sytuacja na rynku w ostatnich kilku kwartałach sprzyja konsolidacji branży.

Mniejsze podmioty, nawet takie jak Jorga – z długoletnią historią działalności na rynku – są zainteresowane transakcjami. Działalność w większej skali jest bardziej opłacalna, a niewielkie firmy z branży funkcjonują obecnie praktycznie na granicy zyskowności. To powoduje, że coraz częściej zgłaszają się do nas ich właściciele z ofertą odsprzedaży biznesu w atrakcyjnej z naszego punktu widzenia cenie – oznajmia Andrzej Jurczak, prezes spółki Grodno.

Działalność firmy Jorga z warszawskiej Woli zostanie przeniesiona do jednego z dotychczasowych oddziałów Grodna. Dzięki temu notowana na GPW hurtownia wzmocni swoją pozycję w segmencie redystrybucji w województwie mazowieckim. Obrót w tym segmencie wzrośnie o około 2,5 mln zł.

– Nie jest to w porównaniu do nas duże przedsiębiorstwo, ale to przejęcie pokazuje naszą determinację w komunikowanej wcześniej strategii konsolidacji branży. Nasza sytuacja finansowa i rentowność są lepsze niż średnia w sektorze. Jesteśmy przekonani, że ta i kolejne transakcje pozwolą nam na osiągnięcie naszego celu, czyli wejścia na podium największych podmiotów w branży – dodaje Andrzej Jurczak.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas