FacebookGoogle+

Elektrobudowa na minusie po pierwszym kwartale 2017 r.

Elektrobudowa podała wybrane szacunkowe dane finansowe za I kwartał 2017 roku. Według nich, na poziomie jednostkowym spółka wypracowała 131,8 mln zł oraz miała 0,4 mln zł straty netto. Wartość zamówień w omawianym czasie wyniosła 143,6 mln zł.

W skali całej grupy Elektrobudowa miała 142,4 mln zł przychodów i 1,4 mln zł straty netto.

Zarząd Elektrobudowy poinformował, że w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku odnotowano niższy od oczekiwanego poziom przychodów z uwagi na przesunięcie realizacji na kluczowych kontraktach i dostawach realizowanych przez spółkę. Tegoroczna prognoza na obecną chwilę nie jest zagrożona.

– W miesiącu kwietniu nastąpił znaczący wzrost postępu prac. Przy obecnym stanie wiedzy nie występują przesłanki wskazujące na potrzebę korekty prognozy roku 2017 – informuje Elektrobudowa w komunikacie.

Zgodnie z zaprezentowaną pod koniec stycznia prognozą, w tym roku Elektrobudowa chce pozyskać zamówienia o wartości 800,2 mln zł oraz osiągnąć 1,015 mld zł przychodów i 50,1 mln zł zysku netto. Skonsolidowane przychody mają wynieść 1,066 mld zł a zysk netto 51,1 mln zł.

Zaprezentowane dane finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku mają charakter szacunkowy i mogą się różnić od ostatecznych wartości, które zostaną opublikowane w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Elektrobudowa. Publikacja raportu zaplanowana jest na 15 maja.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas