FacebookGoogle+

PGE przejmie polskie aktywa EDF samodzielnie

PGE i EDF podpisały 11 maja umowę opcji put dotyczącą sprzedaży aktywów EDF w Polsce. Spółka zobowiązała się do nabycia aktywów samodzielnie.

PGE, wcześniej deklarująca udział na poziomie 60% w transakcji realizowanej wraz z partnerami biznesowymi, obecnie występuje jako jedyny oferent i zobowiązała się do samodzielnego nabycia aktywów EDF w Polsce – podała PGE w komunikacie.

Spółka zobowiązała się nabyć wszystkie akcje EDF w EDF Polska, która jest właścicielem w szczególności czterech elektrociepłowni (Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń) oraz sieci dystrybucji ciepła w Toruniu, a także Elektrowni Rybnik. Grupa zakupi także wszystkie akcje EDF w ZEC Kogeneracja, do której należą cztery elektrociepłownie (Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie) oraz sieć dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

Umowa sprzedaży akcji EDF może zostać zawarta w terminie do 26 lipca 2017 roku.

Pod koniec stycznia spółki: Energa, Enea, PGE i PGNiG Termika podpisały porozumienie (memorandum of understanding) z EDF dotyczące prowadzenia negocjacji w sprawie kupna aktywów EDF w Polsce oraz badania due diligence w tym zakresie. PGNiG odstąpiło od udziału w transakcji w połowie marca. Energa i Enea zrezygnowały z tej operacji 11 maja.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas