FacebookGoogle+

ABB dostarczy przekładniki dla Enei Operator

Enea Operator rozstrzygnęła przetarg na dostawy 189 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia. Warte około 2,3 mln zł zamówienie to element planu inwestycyjnego spółki.

Przetarg na dostawy 189 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia dla Enea Operator wygrało ABB, a urządzenia mają być wyprodukowane w zakładzie aparatury wysokich napięć ABB w Przasnyszu i posłużą do wymiany przekładników starego typu w ramach modernizacji dziewięciu stacji elektroenergetycznych w północno-zachodniej Polsce. Dostawy potrwają do końca 2017 roku.

Warte około 2,3 mln PLN zamówienie to element planu inwestycyjnego spółki Enea Operator, która w zeszłym roku zainwestowała łącznie ponad 900 mln zł w projekty wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Działania operatora związane są z rozwojem i poprawą infrastruktury dystrybucyjnej, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej oraz przyłączanie do sieci nowych odbiorców.

ABB zrealizowała już wcześniejsze zamówienie dla spółki Enea Operator w ramach wygranego w 2016 roku przetargu na dostawy 159 sztuk przekładników, które zainstalowano na 11 stacjach elektroenergetycznych.

W obu przypadkach mówimy o przekładnikach, które charakteryzują się obniżoną o 1/8 zawartością oleju w porównaniu do poprzednich konstrukcji. W przekładnikach napięciowych zastosowaliśmy też inny rodzaj oleju inhibitowanego, charakteryzujący się lepszą trwałością, dzięki czemu cykl życia produktu wydłuża się do nawet 40 lat, podnosi się również poziom bezpieczeństwa na stacjach elektroenergetycznych – mówi Grzegorz Syska z biznesu wysokich napięć ABB w Polsce.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas