FacebookGoogle+

Nożyce ESM50CFB/CFM i ESGM45CFB/CFM

Podczas targów Hannover Messe 2017 firma Gustav Klauke przedstawiła nowe narzędzia hydrauliczne z zasilaniem akumulatorowym – nożyce w wersji świecowej do kabli o średnicach 45 lub 50 mm. Produkty należą do serii Next Generation, która oferuje:

  • możliwość wyboru akumulatorów Li-Ion firmy Bosch lub Makita,
  • moduł Bluetooth pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie danych o pracy narzędzia do komputera czy smartfonu,
  • zintegrowany wyświetlacz LCD informujący o błędach, koniecznym przeglądzie czy stanie naładowania akumulatora.

Model ESGM45CFB/CFM
Nożyce ESGM45CFB/CFM są przeznaczone do cięcia żył kabli miedzianych (także linek), żył aluminiowych, lin aluminiowych z rdzeniem stalowym (ACSR lub ASX), prętów stalowych, aluminiowych i miedzianych, a także zbrojonych, stali budowlanej. Zamknięta obrotowa głowica przecina kable z siłą 70 kN. Maksymalna średnica ciętego materiału to 45 mm. Nożyce są zasilane akumulatorami litowymi o napięciu 18 V i pojemności 2,0 Ah (Bosch) lub 1,5 Ah (Makita). Czas ładowania w obu wypadkach wynosi około 15 minut. Czas wykonania jednego cięcia to, w zależności od materiału, 8 do 10 sekund.

Model ESM50CFB/CFM
ESM50CFB/CFM to nożyce o otwartej głowicy, przeznaczone do cięcia żył kabli miedzianych (także linek) oraz aluminiowych. Siła cięcia wynosi 38 kN, a czas cięcia – od 8 do 10 sekund. Maksymalna średnica ciętej żyły to 50 mm. Tak jak poprzedni model, narzędzie jest zasilane akumulatorami Li-Ion Bosch lub Makita o napięciu 18 V.

Zarówno nożyce zamknięte ESGM45, jak i otwarte ESM50 mogą być opcjonalnie zasilane akumulatorami Li-Ion Bosch 18 V / 5,0 Ah lub Makita 18 V / 3,0 Ah, przy czym nie ma możliwości zamiennego stosowania akumulatorów obu producentów.

Zestaw
Narzędzia są dostarczane do klienta w następującej konfiguracji:

  • nożyce,
  • jeden akumulator Li-Ion 18 V (RALB1EU Bosch 2,0 Ah lub RAL1 Makita 1,5 Ah),
  • jedna ładowarka „szybka” (LGLB1EU Bosch lub LGL1 Makita),
  • walizka z tworzywa sztucznego.

Nowe produkty Klauke są już dostępne na polskim rynku.

www.klauke-polska.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas