FacebookGoogle+

Polska rozmawia o współpracy z tajwańskim sektorem PV

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprosiła tajwańskich przedsiębiorców, którzy na początku czerwca wizytowali Polskę, do rozmowy o możliwościach współpracy bilateralnej. Spotkaniu poświęcone było fotowoltaice.

Gospodarka Tajwanu wyróżnia się zaawansowanymi technologiami, zwłaszcza w produkcji przemysłowej. Tajwan znany jest jako światowy dostawca komponentów systemów fotowoltaicznych. To właśnie przedstawiciele tego segmentu tajwańskiego rynku gościli w Agencji, aby nawiązać relacje z polskimi partnerami handlowymi.

Biznes z Tajwanu poszukuje nowych rynków w Europie, w tym w Polsce. Powinniśmy wspólnie zachęcać sektor prywatny obu krajów do podejmowania współpracy – oznajmia Henry M.J. Chen z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpei w Polsce.

Okazją do nawiązania relacji były spotkania B2B, które odbyły się po części oficjalnej spotkania. Udział w nich wzięło 10 największych tajwańskich firm z rejonu miasta Tajpej, zainteresowanych rozpoczęciem działalności na rynkach zagranicznych. W kolejnych dniach misja odwiedziła kilka polskich producentów z branży fotowoltaicznej, a także Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas