FacebookGoogle+

XV Kongres FEGIME odbył się w Warszawie

Od 18 do 20 maja 2017 roku miejscem obrad europejskiego XV Kongresu FEGIME była Polska. Do hotelu InterContinental w Warszawie przyjechało ponad 300 uczestników – członków FEGIME z całej Europy oraz zaproszonych gości, głównie przedstawicieli kluczowych dla grupy dostawców i producentów europejskich i krajowych. W trakcie imprezy zaprezentowano aktualne projekty rozwijane w poszczególnych krajach, omówiono przyszłe trendy dla branży elektrotechnicznej.

Kongres otworzyła prezentacja FEGIME Polska, głównego organizatora tegorocznego wydarzenia. Marian Nowak, przewodniczący Rady Nadzorczej FEGIME Polska, a zarazem prezes hurtowni Nowa Elektro oraz Marta Kulza, prezes FEGIME Polska przedstawili szereg informacji na temat pozycji Grupy FEGIME w naszym kraju, wielkości obrotu, ilości pracowników, produktów w ofercie, powierzchni magazynowych, wykorzystania zasobów, ilości transakcji, programu szkoleń. Omówiony został postęp we wdrażaniu pilotażowego projektu wspólnej dla wszystkich organizacji europejskich FEGIME, ujednoliconej bazy danych, pozwalającej na szybką wymianę informacji o produktach oraz ułatwiającej prowadzenie biznesu oraz działań marketingowych. Pokazany został rozwój aplikacji dla platform B2B i B2C w kontekście sprzedaży e-commerce oraz systemu ERP.

Wystąpienie Mariana Nowaka, FEGIME PolskaWystąpienie Mariana Nowaka, FEGIME Polska

Wystąpienie Marty Kulzy, FEGIME PolskaWystąpienie Marty Kulzy, FEGIME Polska

W czasie konferencji poszczególne organizacje krajowe FEGIME prezentowały swoje najlepsze praktyki, osiągnięcia oraz wdrażane projekty centralne.
Ricardo Gomes i Jorge Ruiz-Olivares przedstawili rozwój FEGIME Hiszpania.
Hege Amundsen Elvestad z organizacji norweskiej pokazała m.in. inwestycje i wdrożenia firmy w zakresie rozwiązań przeznaczonych dla rynku samochodów elektrycznych.
Arnold Rauf z FEGIME Niemcy zaprezentował rozwój technologii web2print.
Ioannis Arkadinos omówił znaczenie założonego przez FEGIME Grecja Instytutu Szkoleń i Rozwoju dla bieżącej działalności tej organizacji.
FEGIME Future przygotowało interesujące case study na temat sukcesji i konstytucji rodzinnej.

Wystąpienie FEGIME FutureWystąpienie FEGIME Future

W dalszej części Kongresu swoje wystąpienia mieli zaproszeni goście.
Stefan Hyttfors, futurysta, autor i prelegent mówił na temat przyszłości i jej kreowania.
Marius Munder, inżynier i projektant systemów z firmy Silicon Labs prezentował aspekty związane z rozwojem Internetu Rzeczy (IoT).
Dr Hari Mann, wykładowca w Szkole Biznesu Ashridge poświęcił swoje wystąpienie kwestiom prawnym dotyczącym prowadzenia biznesu rodzinnego.

W godzinach wieczornych organizatorzy przygotowali dla gości uroczystą galową kolację w restauracji Endorfina mieszczącej się w prestiżowej lokalizacji w Pałacu Zamoyskich przy ulicy Foksal w Warszawie. Wieczór rozpoczął się od toastu powitalnego w ogrodzie restauracji, a następnie był kontynuowany w pomieszczeniach Oranżerii.
Całości znakomicie dopełniał robiący duże wrażenie występ krakowskiego zespołu Art Color Ballet, który zaprezentował niezwykły Bodypainting Fluoro Show UV.

Galowa kolacja odbyła się w restauracji Endorfina w Pałacu ZamoyskichGalowa kolacja odbyła się w restauracji Endorfina w Pałacu Zamoyskich

Wieczór rozpoczął się od toastu powitalnego w ogrodzieWieczór rozpoczął się od toastu powitalnego w ogrodzie

Główna część imprezy miała miejsce w pomieszczeniach OranżeriiGłówna część imprezy miała miejsce w pomieszczeniach Oranżerii

Ostatni dzień Kongresu pozwolił gościom na zapoznanie się z interesującymi miejscami Warszawy. Program obejmował m.in. wizytę na Placu Teatralnym, pieszą wycieczkę po Starym Mieście, a następnie Parku Łazienkowskim, obiad w stylowych wnętrzach Starej Pomarańczarni (Oranżerii) przygotowany przez restaurację Belvedere. Na zakończenie wizyty w stolicy uczestnicy Kongresu mogli wysłuchać koncertu fortepianowego Fryderyka Chopina w mieszczącym się w Starej Pomarańczarni Teatrze Królewskim.

Obiad w Starej PomarańczarniObiad w Starej Pomarańczarni

Koncert fortepianowy w Teatrze KrólewskimKoncert fortepianowy w Teatrze Królewskim

FEGIME to jedna z najbardziej znaczących sieci dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Zrzesza siedem hurtowni z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy na rynku elektrotechniki: Acel, Asaj, Eltech, Grodno, Kopel, Libra, Nowa Elektro.

Europejskie zrzeszenie FEGIME jest reprezentowane przez 17 organizacji krajowych w 21 krajach Europy. Obejmuje ponad 230 niezależnych hurtowni elektrotechnicznych o łącznym obrocie około 4,7 miliarda euro.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas