FacebookGoogle+

Zbliża się VII edycja targów Renexpo Poland

Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej już od kilku lat są miejscem spotkań specjalistów z branży OZE. Siódma edycja Targów Renexpo Poland 2017 odbędzie się w dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia jest REECO Poland.

Targi Renexpo Poland stanowią platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju. Organizatorzy targów przewidzieli rozbudowaną część merytoryczną. Trzy dni targowe będą wypełnione konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których zostaną omówione istotne dla rynku OZE tematy.

Sektory tematyczne
W celu ułatwienia zwiedzającym dotarcia do konkretnej oferty, targi zostały podzielone na sektory tematyczne. Znajdują się wśród nich: wytwarzanie energii z drewna, biomasy, biogazu i biopaliwa (bioenergia); energia wiatrowa, CHP – kogeneracja; energooszczędne budownictwo i renowacja budynków; energia wodna; pompy ciepła; energia geotermiczna; energia słoneczna. Podobnie jak w roku ubiegłym wystawcy będą mogli zaprezentować swoje produkty i usługi na wspólnych stoiskach tematycznych, wśród których znajdzie się stoisko zorganizowane pod hasłem „Razem dla biogazu”.

Merytoryczne wydarzenia towarzyszące
Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, takich jak: fotowoltaika, energetyka wodna, samochody elektryczne, magazynowania energii, efektywność energetyczna, biogaz, biopaliwa. Pojawi się również nowe zagadnienie – inteligentne rozwiązania w energetyce.
Po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce oraz szósta edycja Forum PV, powstające we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki i dr Stanisławem Pietruszko. Oba wydarzenia mają międzynarodowy charakter, zarówno w kontekście udziału prelegentów z zagranicy, jak i słuchaczy.
Organizatorzy targów wraz z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI) zapraszają również na 6. Forum Biogazu.
Po raz drugi odbędzie się również międzynarodowe wydarzenie EVIM CENTRAL EUROPE „Pojazdy elektryczne i infrastruktura”, podczas którego, w części otwartej dla wszystkich gości, zostanie przybliżona tematyka mobilności elektrycznej.
Zwiedzający zainteresowani zagadnieniami energetyki wodnej mogą rezerwować miejsca na dwudniowej 7. Polskiej Konferencji Hydroenergetycznej, która powstaje we współpracy z Towarzystwem Elektrowni Wodnych (TEW), Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW), Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego oraz Polską Akademią Nauk (PAN).

Podczas najbliższej edycji targów zostaną również poruszone zagadnienia dotyczące magazynów energii na 2. Międzynarodowym Kongresie „Magazynowanie energii w Polsce”.
Z kolei o biopaliwach będzie można zaczerpnąć najświeższych informacji podczas 6. Konferencji na Temat Biopaliw organizowanej przez Krajową Izbę Biopaliw. Z aktualnymi szansami na rynku pracy w branży OZE będzie można natomiast zapoznać się w strefie kariery „Teraz środowisko”.

 Konferencja naukowa PC
Z nowości targowych warto wymienić pierwszą konferencję naukową PORT PC o tematyce pomp ciepła, organizowanej jako jedna z dwóch równoległych sesji tematycznych VI Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Hasłem przewodnim konferencji będzie „Transfer wiedzy do przemysłu”. Celem wydarzenia naukowego jest zainicjowanie współpracy ośrodków naukowych i badawczych z przemysłem.

Konkurs Renergy Award
Tradycyjnie targom będzie towarzyszyć konkurs o Puchar Renergy Award przyznawany w dwóch kategoriach: wybitna osobowość branży OZE oraz innowacyjna technologia Targów Renexpo Poland.

Bałkany jako Region Partnerski Renexpo Poland 2017
W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na wcielenie w życie idei Regionu Partnerskiego, którym będą Bałkany. Energia odnawialna zyskuje w tym regionie na popularności, widoczne jest również zainteresowanie firm polskich tym regionem. Organizator oczekuje przedstawicieli organizacji branżowych, osób ze świata polityki, jak i zorganizowanych delegacji z tego regionu.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.renexpo-warsaw.com.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas