FacebookGoogle+

SHE zorganizował w Krakowie 62. Konwencję Generalną EUEW

Elektrosystemy 07 / 2017Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE był organizatorem 62. Konwencji Generalnej EUEW – Europejskiej Unii Hurtowni Elektrycznych. Impreza miała miejsce w Krakowie, w dniach od 1 do 3 czerwca 2017 roku. Uczestnicy mieli możliwość spotkania przedstawicieli największych europejskich producentów oraz dystrybutorów elektrotechniki.

Do krakowskiego hotelu Double Tree by Hilton przybyło ponad 280 gości z 26 krajów reprezentujących ponad 150 firm i organizacji. Obecni mieli wyjątkową okazję spotkać się z najważniejszymi przedstawicielami europejskiej branży elektrycznej i przedyskutować sytuację rynkową oraz zapoznać się z poglądami wiodących firm m.in. na poprawianie efektywności wykorzystania energii.

Poprzedzającej oficjalną część Konwencji kolacji towarzyszyły występy muzycznePoprzedzającej oficjalną część Konwencji kolacji towarzyszyły występy muzyczne

Program Konwencji stwarzał wiele możliwości do spotkań i dyskusji na istotne tematy zarówno podczas głównej, oficjalnej części Konwencji w piątek 2 czerwca, jak i podczas mniej oficjalnych spotkań w trakcie kolacji w czwartek 1 czerwca i piątek wieczorem.

Informacje o Polsce i rynku elektrycznym w Polsce i Europie przekazał zgromadzonym Tomasz Boruc, dyrektor zarządzający SHE ZPDEPodstawowe informacje o Polsce i rynku elektrycznym w Polsce i Europie przekazał zgromadzonym Tomasz Boruc, dyrektor zarządzający SHE ZPDE

Program obrad obejmował wiele interesujących prezentacji i wystąpień. Podstawowe informacje o Polsce i rynku elektrycznym w Polsce i Europie przekazał zgromadzonym Tomasz Boruc, dyrektor zarządzający SHE ZPDE. O perspektywach wzrostu w regionie Europy Centralnej i Wschodniej mówił dr Marcin Piątkowski, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Wpływ przewodów i kabli na niezakłócony przesył bezpiecznej i czystej energii przedstawił Sławomir Dybczak z Tele-Foniki Kable.

Wystąpienie przedstawiciela firmy Ledvance, Thomasa DreieraWystąpienie przedstawiciela firmy Ledvance, Thomasa Dreiera

Wydajność energetyczna w dystrybucji elektrotechniki była tematem prezentacji Vincenta Hurela z ABB, a kwestie digitalizacji i efektywności energetycznej w inteligentnych budynkach poruszyli Joern Sens i Florian Geyer z firmy Siemens. O zwiększaniu efektywności energetycznej dzięki zastosowaniu zaawansowanego oświetlenia mówił przedstawiciel firmy Ledvance, Thomas Dreier. Sprawność energetyczna i systemy ochronne ETI  były głównymi tematami wystąpienia Tomaža Berginca z firmy ETI.

W trakcie Konwencji odbyły się także panele dyskusyjneW trakcie Konwencji odbyły się także panele dyskusyjne

Informacje na temat współzależności przemysłu, dystrybucji oraz wykonawców w cyfrowym świecie przekazał zgromadzonym Andreas Bettermann z firmy Obo Bettermann. Profesor Cezary Wójcik z Warsaw School of Economics przedstawił referat „Polska – nie tylko ekonomia w kontekście europejskim”.Lobbing w praktyce – przykłady z Norwegii, w jaki sposób z pomocą lobbingu można otwierać nowe rynki było tematem prezentacji Per Øyvind Voie z Norwegian Association EFO. O tym, że w aktywnym biznesie jest miejsce dla wszystkich mówił Gerard Constantin z AIE, a na pytanie „Czym jest CECAPI” odpowiadał Dany Sturtewagen z CECAPI.

Galowa kolacja została zorganizowana w Kopalni Soli WieliczkaGalowa kolacja została zorganizowana w Kopalni Soli Wieliczka

Pokaz polskich tańców narodowychPokaz polskich tańców narodowych

W trakcie Konwencji odbyły się także dwa panele dyskusyjne: „Wpływ zmian technologicznych na modele biznesowe – doświadczenia międzybranżowe” oraz „Wyzwania dla dystrybucji – detalizacja jako trend w profesjonalnej dystrybucji?”.Wieczorem wszyscy uczestnicy Konwencji zostali zaproszeni do Kopalni Soli Wieliczka. Zorganizowaną tam galową kolację poprzedziło zwiedzanie w niewielkich grupach tego niezwykłego zabytku klasy światowej o kilkusetletniej historii. W trakcie kolacji goście mieli okazję obejrzeć pokaz tradycyjnych tańców polskich.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas