FacebookGoogle+

XTPL nawiązuje współpracę z Wise Device

XTPL nawiązuje współpracę z firmą Wise Device, kanadyjskim producentem działającym w branży automatyki do mikroskopii przemysłowej. Spółka chce wykorzystywać rozwiązania XTPL w procesie napraw defektów matryc do wyświetlaczy, powstałych jeszcze w trakcie produkcji.

Firma Wise Device została założona w 2005 roku. Zajmuje się rozwojem i dostarczaniem innowacyjnych systemów automatyki mikroskopowej do przemysłu półprzewodników, w tym do globalnych gigantów z dziedziny technologii wyświetlaczy. Dziś zaopatruje m.in. firmy z Korei, Japonii, Tajwanu, Chin, USA i Europy. Chęć współpracy z XTPL kanadyjska firma potwierdziła w liście intencyjnym.

Często jeszcze podczas procesu produkcji wyświetlaczy ciekłokrystalicznych w warstwach przewodzących w matrycy wyświetlacza pojawiają się defekty, m.in. w formie przerwanych połączeń elektronicznych. Istniejąca dziś na świecie technologia takiej lokalnej naprawy tego typu defektów opiera się na technologii Laser Chemical Vapour Deposition LCVD. Jest ona jednak bardzo skomplikowana oraz wykorzystuje toksyczne i niebezpieczne gazy. Przeanalizowane przez kanadyjską firmę możliwości oraz wyniki technologii ultraprecyzyjnego druku XTPL wskazują, że nasza metoda druku ultracienkich linii przewodzących prąd elektryczny może dużo efektywniej wyeliminować takie ograniczenia dzisiejszego standardu na rynku technologii naprawy lokalnych defektów w strukturach metalicznych. Nawiązując współpracę z Wise Device, wchodzimy w bardzo aktywnie rozwijającą się niszę na światowym rynku wyświetlaczy. Dzięki temu wkrótce rozpoczniemy współpracę z największymi światowymi producentami elektroniki – oznajmia Filip Granek, prezes XTPL.

Cel współpracy XTPL i Wise Device

Celem wspólnych działań XTPL i Wise Device jest rozwój wyspecjalizowanych technologii i urządzeń do wykorzystania w produkcji wyświetlaczy LCD. Firmy położą szczególny nacisk na opracowanie metody naprawy lokalnych defektów w połączeniach metalicznych w warstwach matryc TFT (Thin-Film Transistor – tranzystor cienkowarstwowy), czyli kluczowych elementach wyświetlaczy LCD.

Unikalną cechą technologii opracowanej przez XTPL jest to, że umożliwia ona drukowanie bardzo cienkich (nawet w zakresie submikronowym) struktur przewodzących prąd elektryczny. Taka technologia jest bardzo pożądana na polu poprawy wydajności produkcji wyświetlaczy LCD, ponieważ jest w stanie naprawić usterki powstałe podczas procesu ich produkcji. Komplementarne kompetencje obu zespołów (Wise Device i XTPL) pozwolą na opracowanie i dostarczenie unikalnego systemu druku dla tego segmentu rynku – oznajmia w Adam Weiss, prezes Wise Device w liście intencyjnym.

Wise Device

Wise Device projektuje i produkuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie mikroskopii, obejmujące komponenty OEM, a także kompletne podsystemy optomechaniczne i optoelektroniczne. Technologia WDI pomaga osobom i firmom w wielu gałęziach przemysłu, w tym w dziedzinie nauk przyrodniczych, obrazowania biomedycznego, produkcji maszyn i elektroniki / produkcji półprzewodników. Jej rozwiązania są obecnie używane przez takie firmy jak Intel, Corning, Apple, Samsung i LG.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas