«
»
FacebookGoogle+

Zachodnia Norwegia wprowadza system Philips CityTouch

W ramach inicjatywy „smart city”, zachodnia Norwegia wprowadza kompleksowy system do zarządzania oświetleniem ulicznym LED od Philips Lighting.

Philips Lighting poinformował, iż 11 gmin w południowym Rogaland (zachodnia Norwegia) w ciągu najbliższych dwóch lat zainstaluje inteligentne systemy oświetleniowe. Razem będzie to ponad 18 000 latarni LED połączonych systemem do kompleksowego i zdalnego zarządzania oświetleniem Philips CityTouch. Połączenie lamp LED ze zdalnym monitoringiem i kontrolą przekształci zarządzanie światłem w całych gminach, umożliwiając oszczędność energii oraz kosztów operacyjnych.

Istniejące latarnie zostaną wymienione na model Philips Luma LED. Instalację przeprowadzi Lyse Elnett, firma energetyczna zarządzana przez 11 gmin z południa okręgu Rogaland. System do kompleksowego zarządzania oświetleniem LED pozwoli na oszczędności energii na poziomie 70% i stworzy platformę, której funkcje w przyszłości będą się mnożyć w ramach strategicznej inicjatywy „smart city”.

Poprzez wymianę 18 000 lamp na lampy Philips LED, emisje CO2 zostaną zredukowane o ponad 1100 ton rocznie – to kluczowy krok w stronę osiągnięcia celu, jaki założyły sobie gminy – redukcji emisji o 30% do 2020 roku.

Najważniejszą zaletą systemu Philips CityTouch jest fakt, iż każdy punkt świetlny jest połączony i kontrolowany oraz to, że poprzez istniejące sieci komórkowe przesyła dane o wydajności do Lyse Elnett oraz do gmin. Dane te pozwolą na wydajne monitorowanie infrastruktury oświetleniowej w gminach oraz na zdalne zarządzanie poziomem iluminacji tak, by zaspokoić różne, zmieniające się wraz z obszarem potrzeby.

Dodatkowo system pozwala na szybkie zidentyfikowanie i naprawę usterek – czas i koszty prac naprawczych też są zredukowane.

Razem z Lyse Elnett pracowaliśmy nad najlepszą wizją inteligentnych miasteczek dla regionu południowego Rogaland. Instalacja oświetlenia LED jest dobrym przykładem redukcji zużycia energii przy jednoczesnym zapewnieniu, że infrastruktura gotowa jest na przyszłość i pozwala cieszyć się korzyściami związanymi z inteligentnymi miastami. Philips CityTouch daje możliwość łatwej kontroli poziomu światła oraz optymalizacji utrzymania. Dla zarządców dane o wszystkich 18 000 lamp LED będą łatwo dostępne, co pozwoli na szybką reakcję we wszystkich 11 gminach – powiedział Bjørn Rune Steinsland, menedżer ds. sprzedaży oświetlenia zewnętrznego w Philips Lighting Norway.

Pozostałe 16 500 inteligentnych lamp zostanie zainstalowanych w południowym Rogaland przed końcem 2019 roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas