FacebookGoogle+

Producent ławek solarnych dostanie 3 mln zł na rozwój

Spółka SEEDiA, producent ławek solarnych oraz urządzeń typu smart city, otrzyma od funduszu bValue do 3 mln zł. Inwestycja bValue ma pozwolić firmie na rozwój nowych produktów oraz istniejących mocy produkcyjnych, a także na wsparcie działań sprzedażowych.

SEEDiA to krakowski start-up, który projektuje i tworzy inteligentne urządzenia infrastruktury miejskiej zasilane panelami solarnymi, takie jak ławki, standy, przystanki i meble. Wszystkie urządzenia są wyposażone w moduły do ładowania urządzeń mobilnych, moduł Wi-Fi czy są dodatkowo rozbudowane o czujnik smogu, ekrany oraz moduł z dźwiękiem.

Nasze rozwiązania świetnie sprawdzają się w miastach, a także u klientów innych sektorów jak chociażby nowoczesne biura, centra handlowe, lotniska, czy stadiony. Strategicznie kierujemy się coraz bardziej w stronę inteligentnych miast oraz energii odnawialnej, a także wchodzenia na nowe rynki – mówi jeden z założycieli SEEDiA Piotr Hołubowicz

W ciągu kolejnych dwunastu miesięcy firma chce zainstalować w Polsce około 300 urządzeń i właśnie pozyskała środki na inwestycje w rozwój z funduszu bValue. Będzie to pierwsza inwestycja tego funduszu w ramach nowej edycji programu Bridge Alfa prowadzonego wspólnie z NCBiR. Środki te mają pozwolić firmie na rozwój nowych produktów i mocy produkcyjnych, a także wsparcie działań sprzedażowych.

Dziś mamy w ofercie pięć linii wzorniczych, kierowanych dla posegmentowanych grup klientów. Pracujemy obecnie nad rozwojem usług chmurowych, bo odpowiednie zarządzanie i przetwarzanie danych jest bardzo ważne dla zwiększania jakości życia mieszkańców miast. Chcemy, aby zwykłe meble przestawały istnieć w przestrzeni i zastąpione były meblami smart, które polepszają życie mieszkańców – mówi Piotr Hołubowicz.

Początkowo, przez około rok firma finansowała działalność z własnych środków właścicieli oraz z przychodu operacyjnego. W tym czasie udało się jej między innymi sprzedać około 30 sztuk dwóch pierwszych modeli ławek.

Teraz chcemy dalej inwestować w R&D i skalować biznes i do tego etapu zaprosiliśmy do współpracy fundusz bValue, z którym znaleźliśmy największą synergię. Nie chodzi o same środki finansowe, ale również cały ekosystem i wiedzę, które wnosi ze sobą inwestor – mówi drugi z założycieli spółki Artur Racicki.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas