FacebookGoogle+

Piotr Szynkarczyk z PIAP został członkiem zarządu IAARC

International Association for Automation and Robotics in Construction (IAARC), światowa organizacja działająca na rzecz rozwoju automatyki i robotyki w budownictwie, powołała profesora Piotra Szynkarczyka, dyrektora Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP, na nowego członka zarządu.

Profesor Piotr Szynkarczyk, kierujący zespołem PIAP, to współtwórca pierwszych polskich robotów mobilnych Inspector i Expert, autor i współautor 12 zgłoszeń patentowych oraz ponad 70 publikacji naukowo-technicznych w wydawnictwach polskich i zagranicznych, a także ekspert i członek m.in. Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk oraz Rady Głównej Instytutów Badawczych.

Jako członek zarządu International Association for Automation and Robotics in Construction będzie odpowiadał m.in. za inicjowanie współpracy pomiędzy polskim środowiskiem naukowym związanym z robotyką a członkami IAARC.

IAARC to międzynarodowa organizacja non-profit reprezentująca branżę budowlaną, w tym m.in. inżynierię lądową i budownictwo inżynieryjne, automatykę maszyn, robotyczne aplikacje w budownictwie, technologie informacyjne, planowanie i logistykę. Wśród członków IAARC znajdują się specjaliści z całego świata, w tym dwie osoby z Polski – profesor Piotr Szynkarczyk, dyrektor PIAP oraz płk rez. dr inż. Józef Wrona, dyrektor Instytutu Budowy Maszyn z Wojskowej Akademii Technicznej, zawodowo związany również z PIAP.

Członkowie IAARC, eksperci, naukowcy i przedstawiciele przemysłu spotykają się na International Symposium on Automation and Robotics in Construction (ISARC), corocznej konferencji organizowanej przez IAARC. Najbliższa edycja odbędzie się w lipcu 2018 roku w Berlinie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas