FacebookGoogle+

Moduły PV Trina zasilą zrównoważone miasto w Dubaju

Moduły fotowoltaiczne firmy Trina Solar zostały włączone do użytku w systemie energetycznym o mocy 10 MW w zrównoważonym mieście w Dubaju. Miasto jest innowacyjnym projektem, którego celem jest udowodnienie, że możliwe jest utworzenie społeczności w całości zasilanej odnawialnymi źródłami energii. W obejmującym szereg budynków mieście ma znaleźć się 500 rezydencji, hotel liczący 170 apartamentów, meczet, szkoła, basen oraz klub i tor jeździecki.

Ze względu na surowe warunki środowiskowe na Bliskim Wschodzie system zostanie wykonany z około 40 000 paneli Duomax. Posiadają one konstrukcję bez ram, co eliminuje problem gromadzenia pyłu i wymaga niezbyt częstego czyszczenia. Podwójne powierzchnie szklane paneli Duomax zapewniają 30-letni cykl życia produktu.

Zrównoważone miasto ma być pierwszym działającym, zrównoważonym ośrodkiem na Bliskim Wschodzie. Teren miasta obejmuje 5 milionów stop kwadratowych i znajduje się 18 mil od centrum Dubaju. Zamieszkać tu ma około 2000 mieszkańców. Firma Trina Solar została wybrana przez dewelopera jako dostawca 40 000 paneli słonecznych, które w sumie mają generować rocznie około 16 GWh energii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas