FacebookGoogle+

Medcom wyśle przetwornice do Australii

Medcom – polski producent urządzeń energoelektronicznych dużych mocy – dostarczy przetwornice do ponad 500 nowych wagonów ezt do Australii. Wagony te będą obsługiwały linie intercity wokół Sydney. Spółka obecnie realizuje także szereg innych zamówień, m.in. dwa duże w Afryce.

Historyczny, bo pierwszy w Australii kontrakt Medcom realizowany jest we współpracy z konsorcjum RailConnect NSW – odpowiadającym za projekt, produkcję i dostawę wagonów. Zastąpią one stare jednostki przewożące pasażerów z Sydney do Central Coast, Newcastle, Blue Mountains i South Coast. Pierwsze wagony zostaną dostarczone przez RailConnect NSW do roku 2019, a pozostałe stopniowo do roku 2022.

Medcom na wszystkich kontynentach

Australia to jednak nie jedyny kierunek ekspansji międzynarodowej Medcom. Firma realizuje aktualnie kilkanaście kontraktów na różnych kontynentach, w tym dwa duże zamówienia w Afryce. Kompletne zestawy napędowe polskiej produkcji trafią do 28 nowoczesnych ezt-ów produkowanych dla kolei tunezyjskich, a przetwornice do modernizowanych tramwajów w Aleksandrii (Egipt).

W 2016 roku Medcom dostarczał energoelektronikę m.in. do tramwajów w miastach Antalaya, Kayseri oraz Izmir w Turcji.W 2016 roku Medcom dostarczał energoelektronikę m.in. do tramwajów w miastach Antalaya, Kayseri oraz Izmir w Turcji.

W przetwornice statyczne Medcom wyposażone będą również tramwaje w Calgary (Kanada) i w Seattle (USA) oraz metro w Mexico City. Polski producent współpracuje również z firmą CRRC – największym chińskim producentem taboru, dla którego produkuje kompletne zestawy napędowe, przetwornice i systemy sterowania do metra.

Pierwszy projekt w Afryce realizowaliśmy w 2011 roku. Australia była natomiast jedynym zamieszkałym kontynentem, na którym nie byliśmy obecni, dlatego kontrakt ten ma dla nas wymiar symboliczny. Realizujemy coraz więcej zamówień na całym świecie, ale naszym priorytetem pozostaje rynek polski, na którym współpracujemy z wszystkimi polskimi producentami pojazdów szynowych oraz branżą autobusową. Z drugiej jednak strony chcemy się rozwijać globalnie, a dywersyfikacja dostaw eliminuje ryzyko podatności na chwilowe wahania koniunktury na lokalnych rynkach, pozwala nam utrzymać ciągłość produkcji i gwarantuje szybszy rozwój oraz bezpieczeństwo – oznajmia Joanna Nichthauser, dyrektor marketingu w firmie Medcom.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas