FacebookGoogle+

II edycja Europe & Emirates Economic Forum

Zjednoczone Emiraty Arabskie postrzegają Polskę jako ważnego sojusznika w dostępie do rynków europejskich. Wzajemne relacje między polskimi, europejskimi i emirackimi partnerami są korzystne dla każdej ze stron. Pozwalają na przepływ innowacyjnych technologii, tworzenie startupów, realizację wspólnych inwestycji oraz inteligentnych rozwiązań, które wpływają na rozwój technologiczny i gospodarczy w wielu różnych dziedzinach.

Wzmocnieniu dalszej współpracy handlowej i biznesowej pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi poświęcone będzie tegoroczne Europe & Emirates Economic Forum – Innowacja szansą na rozwój gospodarczy. Druga edycja tego Forum odbędzie się 24 października 2017 r. w hotelu InterContinental w Warszawie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nowe projekty łączące Polskę i Zjednoczone Emiraty Arabskie, zwłaszcza w kontekście atrakcyjności finansowej, technologicznej i możliwości rozwoju sektorów bankowych w Polsce.

Udział w Forum zapowiedziało wielu przedstawicieli najważniejszych agencji rządowych z Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, instytucji gospodarczych, finansowych, ośrodków naukowych, a także samorządowców i przedsiębiorców. Ambasador ZEA w Polsce J.E Yousif Eisa Bin Hassan Al. Sabri oraz Aisha Al. Kubaisi, dyrektor organizacji międzynarodowych w Ministerstwie Gospodarki ZEA podsumują efekty dotychczasowej współpracy w relacjach między obu państwami.  Sowimi doświadczeniami w tym zakresie podzielą się również przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji, Krajowej Izby Gospodarczej.

W programie Forum przewidziano wiele paneli dyskusyjnych związanym z transferem nowoczesnych technologii, rozwojem elektromobilności, odnawialnych źródeł energii, a także rozbudowy infrastruktury i dalszego ożywienia wymiany handlowej między Polska i ZEA.

Podczas gali finałowej wyłoniony zostanie finalista konkursu Liderzy Innowacyjności – Innovation Awards, organizowanego wspólnie przez Emirates & Europe Business Development Cluster (EEBD) oraz wydawcę Liderów Innowacyjności w Dzienniku Gazecie Prawnej. Do finału zakwalifikowało się siedmiu zwycięzców w poszczególnych kategoriach, spośród których wybrany zostanie laureat. Nagroda główną w konkursie jest wyjazd do parku technologicznego w ZEA i podjecie współpracy z emirackim środowiskiem naukowym i przemysłowym.

Organizatorami drugiej edycji Forum jest Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, Emirates & Europe Business Development Cluster (EEBD), European Green Technology Alliance  oraz Investment Service Center. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.forum.eebd.eu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas