FacebookGoogle+

Zbliżają się Gdańskie Dni Elektryki

W dniach od 26 do 28 października 2017 roku w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbędzie się kolejna, 42. edycja Gdańskich Dni Elektryki. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będą „Nowoczesne technologie w stacjach i liniach elektroenergetycznych”. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk we współpracy z Politechniką Gdańską oraz pod patronatem merytorycznym PTPiREE.

W ramach tegorocznej edycji GDE zorganizowane będą m.in. takie wydarzenia, jak: konferencja i seminarium techniczne, wystawa firm z branży elektrycznej, zawody konstruktorów, szkolenia i warsztaty dla pracowników firm, uczelni i studentów, prezentacje laboratoryjne, wyjazd techniczny pozwalający na zapoznanie się z lokalnymi obiektami technicznymi związanymi z energetyką.

Szkolenia i warsztaty odbywające się w przeddzień konferencji i targów firm są ściśle związane z branżą elektroenergetyczną i automatyką przemysłową. Uczestnicy będą mieli okazję poznać różne programy CAD, udoskonalić wiedzę z obsługi aparatury stosowanej w przemyśle oraz dokonać interpretacji danych pomiarowych.

Seminarium techniczne jest wydarzeniem towarzyszącym Gdańskim Dniom Elektryki, które odbędzie się 26 października. Spotkanie będzie miało miejsce w Hotelu Focus Premium w Gdańsku i będzie zawierać dwa panele tematyczne ściśle związane z elektroenergetyką

W ramach zawodów konstruktorów odbędzie się pokaz samodzielnie skonstruowanych robotów i ich rywalizacja w wielu konkurencjach. Z kolei prezentacje laboratoryjne pozwolą na poznanie najnowocześniejszych technologii dostępnych na Politechnice Gdańskiej.

Szczegółowy plan konferencji znajduje się tutaj.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas