FacebookGoogle+

Tauron przetestuje ogrzewanie elektryczne na Podhalu

Tauron uruchomił projekt rozwojowo-badawczy Eko-Tatry, który będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach jego realizacji Tauron zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu, co ma przyczynić się do ograniczania niskiej emisji.

Nowy projekt Taurona ma na celu sprawdzenie, w rzeczywistych warunkach, dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym. Jak informuje Tauron pozyskane dzięki jego realizacji dane maja umożliwić rozwinięcie preferencyjnych taryf i cenników dla gospodarstw ogrzewających domy energią elektryczną. Oprócz technicznych parametrów w trakcie projektu Tauron chce również poznać opinie i poziom satysfakcji klientów.

W projekcie wezmą udział domy jednorodzinne o powierzchni nie większej niż 180 m2 położone na Podhalu, w tych w rejonach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej oraz gazowej. W wytypowanych obiektach przeprowadzony zostanie audyt energetyczny. Na jego podstawie wybrane zostaną nieruchomości, w których projekt będzie realizowany.

W każdym budynku objętym projektem zainstalowane zostaną systemy ogrzewania elektrycznego zakupione przez Tauron. Wraz z nimi zamontowane zostanie również specjalistyczne opomiarowanie, dzięki któremu możliwy będzie monitoring kluczowych parametrów. Po zakończeniu sezonu grzewczego i zebraniu niezbędnych informacji opracowany zostanie raport, w którym uwzględniony zostanie nie tylko aspekt techniczny, ale także ekologiczny i ekonomiczny testowanego rozwiązania.

Jak podkreśla Tauron, Eko-Tatry to projekt rozwojowo-badawczy, którego efekty mają być wdrażane w kolejnych latach. Grupa zaznacza jednocześnie, że już teraz w jej ofercie są dostępne różne systemy grzewcze oraz bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń i projekt nowej instalacji. W imieniu klienta są załatwiane są też formalności związane z ewentualną rozbudową przyłączy energii elektrycznej oraz te dotyczące składania wniosku o dofinansowanie w ramach lokalnych programów ochrony środowiska.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas