FacebookGoogle+

BMW: 200 mln euro na centrum prac nad akumulatorami

W ciągu czterech najbliższych lat niemiecki koncern motoryzacyjny BMW zainwestuje 200 mln euro w centrum prac nad akumulatorami – podała agencja Reutera. Firma z Monachium zakłada, że nowoczesne samochody elektryczne będą w stanie pokonać do 700 km na jednym ładowaniu.

Centrum prac nad ogniwami akumulatorów zlokalizowane będzie w Monachium na południu Niemiec, gdzie koncern ma swoją siedzibę główną i według założeń firmy ma rozpocząć działalność na początku 2019 roku.

Produkując prototypy ogniw akumulatorów zyskujemy dogłębną wiedzę na temat procesu wytwarzania i projektowania. Dzięki przeanalizowaniu tych danych możemy umożliwić potencjalnym dostawcom produkcję ogniw zgodnie z naszą specyfikacją – podkreślił w oświadczeniu członek rady nadzorczej BMW Oliver Zipse.

We wrześniu br. prezes BMW Harald Kruger zapowiadał, że do 2025 roku koncern będzie oferował 25 zelektryfikowanych samochodów w tym 12 modeli czysto elektrycznych. Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie firma zaprezentowała koncept i Vision Dynamics, który w przyszłości ma stanowić konkurencję dla Tesli Model 3.

Firma zakłada, że elektryczne samochody przyszłości będą pokonywać do 700 km na jednym ładowaniu, a hybrydy typu plug-in do 100 km.
(PAP)

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas