FacebookGoogle+

Honda uruchomiła nowatorski system zarządzania energią

Koncern Honda wprowadził w swoim europejskim centrum badawczo-rozwojowym zlokalizowanym w niemieckim Offenbach, zaawansowaną dwukierunkową technologię ładowania. Pomaga ona w efektywniejszym zarządzaniu energią na terenie placówki.

Projekt jest rozwinięciem na większą skalę systemu dystrybucji energii Power Manager, umożliwiającego transfer energii pomiędzy pojazdami elektrycznymi, a siecią dzięki wykorzystaniu technologii V2G.
Poprzez dwukierunkowy transfer energii, prąd jest pobierany z sieci lub generowany przez panele fotowoltaiczne i ładuje akumulatory trakcyjne pojazdów elektrycznych podłączonych do systemu. Jednocześnie energia zgromadzona w akumulatorach samochodów może być przesłana z powrotem, co pomaga ustabilizować sieć.

System pozwoli na zoptymalizowanie procesu zarządzania energią w niemieckim centrum badawczo-rozwojowym Hondy i w zmaksymalizowaniu wykorzystania energii słonecznej. Projekt umożliwi również przetestowanie interakcji, kompatybilności i przepływu mocy między poszczególnymi komponentami, w tym akumulatorami do pojazdów elektrycznych i ogniwami fotowoltaicznymi.
System wspomoże ponadto zaawansowaną ładowarkę do pojazdów elektrycznych, która została zainstalowana w placówce w Offenbach latem tego roku. Honda twierdzi, że to najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu na świecie. Urządzenie dostarcza prąd o mocy do 150 kW i pozwala na jednoczesne ładowanie czterech pojazdów korzystających z różnych złącz. Od czerwca odbyło się tam 447 sesji ładowania, co pozwoliło na redukcję emisji CO2 o 3,87 tony.

Projekt powstał we współpracy z EVTEC i The Mobility House i będzie w przyszłości dostępny dla gospodarstw domowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas