Facebook

Przewody Helukabel z większą wytrzymałością

Przewody do serwomotorów i przewody czujnikowe Helukabel spełniają wymogi specyfikacji UL dla przewodów wytrzymałych na działanie temperatur do 90°C. Termostabilność potwierdzona została po ponad 30 tys. godzin pracy.

Podczas listopadowych targów SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze, Helukabel zaprezentował przewody do serwomotorów i przewody czujnikowe o podwyższonej wytrzymałości cieplnej. Jako pierwszy producent w Europie, firma Helukabel wprowadza nowe wersje przewodów należących do gam Topserv i Topgeber, które będą teraz zgodne ze specyfikacją UL 90°C, w odróżnieniu od stosowanej wcześniej specyfikacji UL 80°C.
Obecnie normą rynkową są specyfikacje UL 80°C. Z technicznego punktu widzenia wiele czynników przemawia za podwyższoną wytrzymałością cieplną, ponieważ temperatura przewodów w pobliżu silników, np. w montowanych na nich skrzynkach zaciskowych, przekracza 80°C.

Zwiększona wytrzymałość cieplna oznacza wydłużoną żywotność – oznajmia Thomas Pikkemaat, dyrektor handlowy zakładu w Widsbach, menedżer produktu z zakresu technologii napędów w Helukabel.

Po przeprowadzeniu szeregu intensywnych testów, Helukabel może potwierdzić utrzymanie termostabilności w temperaturach do 90°C przez ponad 30 tys. godzin pracy.

W ciągu ostatnich kilku lat optymalizowaliśmy wykorzystywane przez nas materiały i metody produkcji. Obecnie do produkcji izolacji rdzenia stosujemy specjalne materiały polipropylenowe, wytrzymałe na temperatury wynoszące maksymalnie 110°C – dodaje Thomas Pikkemaat.

Osłony przewodów do serwomotorów i przewodów czujnikowych Helukabel wykonuje z PCV i poliuretanu. Poliuretan wykazuje liczne zalety w przypadku przewodów układanych w prowadnicach łańcuchowych, gdzie kluczowe znaczenie ma duża wytrzymałość na ciągłe zginanie oraz ścieranie.

Oferowane przez Helukabel gamy przewodów Topserv i Topgeber dostępne są w wersji zgodnej ze specyfikacją UL 90°C od listopada. Wprowadzenie nowych wersji produktów nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami dla klientów. Oprócz nowego oznakowania umieszczanego na osłonie kabla, nie zostaną wprowadzone żadne zmiany techniczne.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas