FacebookGoogle+

Znaczny wzrost generacji z fotowoltaiki w USA

W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku w USA znacznie zwiększono produkcję energii z systemów fotowoltaicznych w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. W tym czasie istotnie wzrosła generacja łącznie ze wszystkich źródeł odnawialnych w USA, a spadła głównie z ropy i gazu.

Według raportu „Electric Power Monthly” amerykańskiej federalnej agencji Energy Information Agency (EIA), w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku produkcja w systemach PV w USA wzrosła o 43,2 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, a udział fotowoltaiki w krajowym miksie wytwarzania w tym czasie wyniósł 1,99 proc.

W połowie 2017 r. potencjał elektrowni fotowoltaicznych w USA wzrósł do 47,1 GW, z czego 2,38 GW zainstalowano tylko w II kwartale br. Amerykańskie stowarzyszenie branży solarnej Solar Energy Industries Association (SEIA) zakłada, że w II połowie br. w fotowoltaice w Stanach Zjednoczonych przybędzie kolejne 12 GW.

Produkcja energii ze wszystkich źródeł odnawialnych w pierwszych trzech kwartałach tego roku wzrosła w USA o 14,7 proc. w ujęciu rok do roku. Generacja z elektrowni wodnych wzrosła w okresie styczeń-wrzesień br. o 15 proc., farmy wiatrowe wyprodukowały o 11,5 proc. energii więcej, źródła geotermalne o 2,9 proc., a biomasowe o 1,6 proc.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas