FacebookGoogle+

Luxon LED wyróżniony w rankingu Deloitte

Polska firma Luxon LED jako jedyna z branży oświetleniowej została wyróżniona w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA 2017. Na liście najszybciej rozwijających się 500 spółek z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znalazło się aż 25 firm z Polski, a wśród nich aż trzy w kategorii hardware (oprócz Luxon LED są to spółki Creo Tech oraz Oktawave).

Tegoroczny konkurs prezentuje laureatów z 18 krajów, ze średnią wzrostu 1 377% (w 2016 roku średnia ta wyniosła 967%). Jak co roku firma Deloitte bada wyniki finansowe za cztery lata wstecz. Tym razem był to okres za lata 2013-2016.

Sukces wrocławskiej firmy produkującej oprawy LED wpisuje się w silny trend rozwoju polskiej branży oświetleniowej, która może zaliczyć rok 2017 do udanych. Luxon LED nadal ma potencjał do rozwoju i nie zamierza zwalniać tempa. Tylko w 2017 roku spółka odnotowała wzrost przychodów do 22 mln zł wobec 13,4 mln zł w roku 2016. Luxon LED zamierza rozwijać się w obszarze oświetlenia przemysłowego nie tylko w Polsce, ale i całej Europie, gdzie przeprowadziła już realizacje dla takich firm jak GlaxoSmithKline, Tullamore Dew czy Uniwersytet Wiedeński.

Zarząd firmy Luxon LED: od lewej wiceprezes Maciej Szott, prezes Krzysztof Ostrowski, wiceprezes Marek OstrowskiZarząd firmy Luxon LED: od lewej wiceprezes Maciej Szott, prezes Krzysztof Ostrowski, wiceprezes Marek Ostrowski

Luxon LED to wrocławska firma produkująca oświetlenie LED dla biur, obiektów handlowych, przemysłu, budynków użyteczności publicznej oraz oświetlenie do zastosowań specjalnych. Na zamówienie przygotowuje oświetlenie pod indywidualne wymagania klienta pod względem barwy światła, jasności, sterowania i zasilania.

Spółka w styczniu tego roku obchodzi 10-lecie istnienia. W 2008 roku została założona przez trzech studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy do dzisiaj wspólnie rozwijają firmę.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas