FacebookGoogle+

Usterka elektrowni jądrowej na Ukrainie

Blok numer dwa elektrowni jądrowej Chmielnicki na Ukrainie został odłączony od sieci w celu rozwiązania problemów z systemem sterowania i ochrony reaktora – poinformował operator ukraińskich elektrowni jądrowych spółka Energoatom.

Trzeciego stycznia o godzinie 01:57 (0:57 czasu polskiego) blok numer dwa w Elektrowni Chmielnicki został odłączony w celu uszczelnienia powierzchni znajdującej się nad napędem systemu sterowania i ochrony reaktora – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie biuro prasowe spółki poinformowało iż, przy odłączaniu bloku od sieci nie doszło do naruszeń warunków i granic bezpiecznej eksploatacji. Sytuacja radiologiczna na terenie elektrowni jak i w przylegających do nich obszarach pozostała bez zmian.

Zgodnie ze skalą INES (międzynarodowa skala zdarzeń jądrowych i radiologicznych) zdarzenie sklasyfikowano na poziomie 0, czyli bez znaczenia dla bezpieczeństwa.

Elektrownia Chmielnicki znajduje się w miejscowości Nietyszyn w obwodzie chmielnickim na Ukrainie. Wykorzystuje dwa reaktory o łącznej mocy 2000 MW. Zostały one uruchomione odpowiednio w 1987 i 2004 roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas