FacebookGoogle+

Innogy kończy budowę kolejnej farmy wiatrowej na morzu

Niemiecki koncern energetyczny innogy poinformował o postawieniu ostatniej z 56 turbin na farmie wiatrowej Galloper, która powstaje w brytyjskiej części Morza Północnego. Inwestycja ma być gotowa wraz z całą infrastrukturą, która umożliwi przesyłanie energii, do wiosny 2018 r.

Moc farmy wiatrowej Galloper wynosi 353 MW, na co składają się turbiny Siemens Gamesa o jednostkowej mocy 6,3 MW. Elektrownie wiatrowe rozlokowano na powierzchni 113 km2, w odległości około 30-40 km od brzegu, osadzając je na głębokościach sięgających 27-36 metrów.

Farma wiatrowa Galloper należy do konsorcjum firm innogy SE, Macquarie Capital, Sumitomo Corporation oraz Siemens Financial Services. Za realizację fazy konstrukcyjnej odpowiada innogy, który w całym projekcie posiada 25 proc. udziałów.

Oprócz farm wiatrowych Galloper i Nordsee One niemiecki koncern jest również udziałowcem w położonej u wybrzeży Wielkiej Brytanii farmie wiatrowej Gwynt y Môr o łącznej mocy 576 MW, a także w farmie wiatrowej Nordsee Ost o mocy 295 MW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas