FacebookGoogle+

Grzegorz Sołtysiak nowym prezesem ZREW Transformatory

ZREW Transformatory, łódzki producent transformatorów olejowych średniej mocy ogłosił, że nowym prezesem firmy został Grzegorz Sołtysiak, wcześniej jeden z kluczowych menedżerów w ABB. Grzegorz Sołtysiak zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Gadulę. Nowo mianowany prezes objął stanowisko z początkiem roku.

Grzegorz Sołtysiak ma gruntowne przygotowanie zawodowe i wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi lokalnymi jednostkami biznesu i zakładami produkcyjnymi w konkurencyjnym, międzynarodowym otoczeniu. Zanim dołączył do ZREW Transformatory, pełnił funkcje zarządcze w firmie ABB. Był m.in dyrektorem generalnym łódzkiego Zakładu Transformatorów Rozdzielczych, odpowiadał za Zakład Energoelektroniki w Aleksandrowie Łódzkim, a ostatnio pracował jako dyrektor generalny Zakładu Produkcji Komponentów Transformatorowych. Nowy prezes ZREW ukończył Politechnikę Łódzką i studia Executive MBA.

Cieszymy się z rozpoczęcia nowego rozdziału historii ZREW z Grzegorzem Sołtysiakiem na czele firmy. Doceniamy jego dorobek i cieszymy się z możliwości współpracy z osobą ściśle związaną z branżą, ekspertem w swojej dziedzinie. Wraz z jego dołączeniem do zespołu, ZREW zyskuje dodatkowy atut rynkowy. Liczymy, że wnosząc do współpracy ze specjalistami ZREW swoje długoletnie doświadczenie, Grzegorz Sołtysiak przyczyni się do ugruntowania naszej obecności na rynku polskim i umocni naszą pozycję na nowych rynkach eksportowych – oznajmia Mike Lauper, CEO Grupy R&S, większościowego akcjonariusza ZREW-u.

Przejęcie sterów w ZREW traktuję jako ważne wyzwanie zawodowe. W ciągu ostatnich kilku lat spółka ugruntowała swoją pozycję największego producenta olejowych transformatorów średniej mocy w Polsce. W najbliższych latach priorytetem będzie rozwój procesów produkcji, produktów i usług oferowanych przez ZREW oraz zwiększenie obecności firmy na rynkach eksportowych. Jestem przekonany, że z zespołem ZREW Transformatory postawione cele i zadnia zrealizujemy z sukcesem – podkreśla Grzegorz Sołtysiak.

Dotychczasowy prezes, Andrzej Gadula, zdecydował się kontynuować swoją karierę zawodową poza strukturami ZREW Transformatory. Andrzej Gadula był związany z firmą od blisko 30 lat, funkcję prezesa pełnił od 2013 roku.

ZREW Transformatory
Łódzki ZREW jest największym polskim producentem transformatorów średniej mocy z ponad 60-letnią obecnością na rynku. Działalność ZREW obejmuje produkcję, modernizację, remonty oraz pełną diagnostykę olejowych transformatorów mocy. Firma produkuje transformatory mocy dla sieci dystrybucyjnych, transformatory blokowe dla elektrowni i elektrociepłowni o mocy do 125 MVA i napięciu do 170 kV oraz transformatory specjalne, piecowe i przystosowane do zasilania układów prostownikowych.
W ostatnich pięciu latach ZREW przeszedł istotną reorganizację i modernizację, m.in. dzięki budowie nowej hali produkcyjnej i dodatkowym inwestycjom. Spółka podwoiła produkcję, konsekwentnie zwiększa przychody i rentowność. ZREW uzyskał pozycję największego producenta olejowych transformatorów mocy w Polsce i zaczął z powodzeniem konkurować w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Firma zatrudnia 200 pracowników. Od 2015 roku większościowym akcjonariuszem ZREW Transformatory jest Grupa R&S.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas