FacebookGoogle+

CBA: Łapówka przy budowie elektrowni Jaworzno III

Agenci z katowickiej delegatury CBA wpadli na trop korupcji przy budowie bloku węglowego 910 MW w Jaworznie. Kontrakt na wykonanie inwestycji o wartości ponad 5,4 mld zł został podpisany w 2014 roku z konsorcjum, którego głównym wykonawcą jest Rafako. Kontrakt realizuje spółka celowa E003B7, w 100% zależna od raciborskiego producenta.

Agenci CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia 50 tys. zł łapówki Marcina Sz. – kierownika E003B7. Wręczającym pieniądze był rzeszowski biznesmen z branży budowlanej Stanisław R. Do zatrzymania doszło w Katowicach pod jednym z salonów samochodowych

Funkcjonariusze CBA z Katowic podejrzewają, że kwota łapówek może się zwiększyć, a wręczone 50 tys. zł było jedną z transz. Według ustaleń CBA, pieniądze dla inżyniera ze spółki E003B7 miały być korupcyjną zapłatą za samo zlecenie rzeszowskiej firmie udziału w wykonaniu jednego z etapów budowy elektrowni Jaworzno III oraz ułatwienia w dalszym rozliczaniu. Śledczy z CBA ustalają, czy nie dochodziło do zawyżania faktur przez rzeszowską firmę ze stratą dla wykonawcy i inwestora.

Agenci CBA przeszukali mieszkania obu zatrzymanych oraz siedziby spółki E003B7 oraz rzeszowskiej firmy. Zabezpieczono dokumenty dotyczące sprawy. Teraz dopiero zatrzymani i zgromadzone dowody trafią do prokuratury.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas