FacebookGoogle+

Orlen tworzy sieć ładowania elektrycznych samochodów

Orlen rozpoczyna pilotażowy projekt instalacji szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Koncern ogłosił właśnie postępowanie zakupowe na 23 urządzenia o mocy 50 kW i 100 kW.

Planowane punkty ładowania będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim. Wszystkie punkty zostaną wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym: z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym. Stacja szybkiego ładowania o mocy 50 kW po stronie prądu stałego, pozwala na naładowanie akumulatorów pojazdu elektrycznego z poziomu 20% do 80% pojemności w około 20-30 minut.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2018-2019. Pierwsze punkty zostaną uruchomione jeszcze w tym roku. Ładowarki staną stacjach paliw przy trasach tranzytowych oraz pod siedzibami koncernu w Płocku i Warszawie. Konkretne lokalizacje zostaną podane w dalszej części postępowania zakupowego.

Chcemy by w 2019 roku kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z naszych punktów ładowania – oznajmia Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas