FacebookGoogle+

Govena będzie sprzedawać samochody elektryczne

Govena Lighting podpisała z Auda New Energy Vehicles z siedzibą w Yang Zhou w Chinach umowę wyłącznej dystrybucji na terenie Polski samochodów elektrycznych produkowanych przez chińską firmę pod marką Roewe.

Porozumienie zakłada, że Govena Lighting będzie odpowiadała za import, sprzedaż, dystrybucję, promocję oraz marketing samochodów elektrycznych. Natomiast Auda New Energy Vehicles zobowiązał się do produkcji i dostarczania e-aut, ustanowienia Goveny wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski oraz przeprowadzenia szkolenia i aktywnego wspierania toruńskiej spółki w zakresie funkcjonowania samochodów. Ponadto Govena uzyskała prawo do zawierania dalszych umów z dealerami oraz pośrednikami w sprzedaży produktów chińskiego partnera, ponosząc odpowiedzialność za ich funkcjonowanie.

W komunikacie spółki podano, iż umowa została zawarta na okres 5 lat, w tym 1,5 roku wyłączności, z pierwszeństwem jej przedłużenia i rozszerzenia na inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej.
Współpraca Govena Lighting z Auda New Energy Vehicles będzie miała charakter joint venture. Samochody Roewe będą modyfikowane przez Govena Lighting w zakresie instalacji elektrycznej oraz elementów oświetlenia.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas