FacebookGoogle+

100% udziałów Ursus Bus w rękach Zarajczyków

Invest-Mot odkupiła od AMZ Kutno 29,26% akcji Ursus Bus. Tym samym rodzina Zarajczyków posiada już 100% udziałów w spółce, która specjalizuje się m.in. w produkcji autobusów elektrycznych i trolejbusów.

Na mocy podpisanej umowy, spółka Invest-Mot, główny akcjonariusz Pol-Mot Holding, większościowego udziałowca Ursusa, nabyła od AMZ Kutno 29,26% akcji spółki Ursus Bus. Zrealizowana transakcja jest zgodna ze strategią właściciela, która zakłada m.in. dywersyfikację oferty produktowej Ursus oraz dalsze inwestycje w rozwój segmentu elektromobilności.

Wszystkim nam zależy na coraz lepszej wycenie akcji Ursusa na giełdzie, chcemy docenić inwestorów, którzy – tak jak wiodący akcjonariusze – wiążą się z Ursusem na dłużej. Elektromobilność to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki, a my chcemy zostać beneficjentem jej dalszego rozwoju, dlatego podjęliśmy decyzję o odkupieniu akcji od firmy AMZ Kutno. Ekologiczna rewolucja dotyka coraz więcej miast. Samorządy decydują się na zakup elektrycznych autobusów, co przynosi korzyści nie tylko gospodarce i branży, ale przede wszystkim społeczeństwu – oznajmia Andrzej Zarajczyk, prezes zarządu Pol-Mot Holding.

W zeszłym roku spółka Ursus Bus wygrała sześć przetargów na dostawę łącznie 100 pojazdów transportu publicznego, z czego zdecydowaną większość stanowiły autobusy elektryczne. Suma zamówień na ten rok przekroczyła 180 mln zł. Największy przetarg – na dostarczenie 47 w pełni elektrycznych autobusów do Zielonej Góry – opiewał na kwotę 96,5 mln zł. Była to największa tego typu umowa w kraju i jedna z większych w Europie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas