FacebookGoogle+

Onninen dostarczy kable dla warszawskiego metra

Onninen, sieć hurtowni oferująca wyroby z branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, podpisała umowę na dostawę kabli i tras kablowych w ramach rozbudowy drugiej linii metra w Warszawie. Wartość kontraktu jest objęta tajemnicą handlową.

To już kolejna umowa Onninena w ramach rozbudowy podziemnej kolejki w stolicy. Spółka realizowała już dostawy w ramach wcześniejszych etapów budowy drugiej nitki. Inną istotną inwestycją w Warszawie, w której uczestniczył Onninen była budowa Stadionu Narodowego. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają na zdobycie przez spółkę bezcennych doświadczeń w sektorze infrastruktury. Ponadto dają możliwość weryfikacji kompetencji, konkurencyjności i znajomości lokalnego rynku inwestycyjnego.

– Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się po raz kolejny zdobyć zlecenie pod tak prestiżową i skomplikowaną inwestycję. Naszymi partnerami będą sprawdzone i dobrze znane na rynku firmy – Tele-Fonika Kable i Baks. W przeszłości dostarczaliśmy już kable i trasy kablowe pod budowę metra. Ponowny kontrakt jest dla nas nie tylko wyzwaniem, ale również sygnałem, że dobrze sobie radzimy, za co chciałbym bardzo podziękować mojemu zespołowi handlowemu z ze stołecznego oddziału przy ul. Zabłockiej. Jestem pewien, że ta realizacja wzbogaci nas o nowe, cenne doświadczenia – oznajmia Tomasz Chmurzyński, dyrektor sprzedaży Onninen w Regionie Centralnym.

Onninen jest częścią fińskiego koncernu K-Group, który prowadzi swoją działalność na terenie Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi. W Polsce firma działa w oparciu o sieć hurtowni, samoobsługowe oddziały Onninen Express oraz system zamówień elektronicznych OnnShop. Asortyment kablowy jest jednym z kluczowych segmentów działalności Onninena w Polsce. W ubiegłym roku jego udział w całkowitych obrotach wyniósł około 22%.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas