FacebookGoogle+

XTPL robi krok w stronę rynku głównego GPW

XTPL, wrocławska spółka rozwijająca przełomową technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów, m.in. na potrzeby fotowoltaiki robi kolejny krok w celu przeniesienia notowań z New Connect na rynek główny warszawskiej giełdy. Według planu XTPL, którego kapitalizacja sięga około 100 mln zł, zadebiutuje na GPW w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Podpisaliśmy właśnie umowę z kancelarią prawną Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy, mającej odegrać wiodącą rolę w tym procesie. Zaczynamy wspólne prace m.in. nad prospektem emisyjnym. Zależy nam na debiucie na „dużej giełdzie” m.in. dlatego, by znaleźć się w kręgu zainteresowań inwestorów instytucjonalnych, doceniających innowacje w skali globalnej. Na dziś większość z nich z założenia nie inwestuje w spółki notowane na New Connect. Tymczasem XTPL szybko rośnie, rozwija swoje technologie i linie biznesowe, co powoduje, że zgłasza się do nas coraz więcej instytucji finansowych, zainteresowanych kupnem akcji spółki – oznajmia Filip Granek, prezes i założyciel XTPL.

Obecnie w akcjonariacie XTPL jest dwóch inwestorów zagranicznych, mających więcej niż 5% akcji spółki. To niemieckie fundusze inwestycyjne Heidelberger Beteiligungsholding oraz Universal-Investment, łącznie zarządzające aktywami liczonymi w setkach miliardów euro. W 2018 r. XTPL będzie jeszcze bliżej inwestorów zza zachodniej granicy: po debiucie na GPW, wrocławska spółka ma być notowana na kolejnej giełdzie – frankfurckim Open Market (Freiverkehr), funkcjonującym przy Deutsche Borse.

GPW oznacza dla nas uzyskanie jednolitego paszportu europejskiego, ułatwiającego debiut na zagranicznych giełdach jak i zdobywanie tam kapitału. Open Market to dynamiczny rynek dla małych i średnich podmiotów, obserwowany przez liczących się niemieckich inwestorów a zarazem nieobjęty restrykcyjnymi regulacjami. Dual listing to nasz kolejny krok w budowie międzynarodowego ekosystemu inwestorskiego wokół XTPL – podsumowuje prezes.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas