FacebookGoogle+

ABB naładuje autobusy w Norwegii

Na ulice Trondheim, stolicy Norwegii w przyszłym roku wyjedzie 35 elektrycznych autobusów. 25 pojazdów dostarczy Volvo, a 10 — Heuliez. Będzie to największa flota elektrobusów w tym kraju.

Do ładowania obu modeli posłuży osiem ładowarek ABB Heavy Vehicle Charger (HVC). Będzie to jeden z pierwszych projektów na świecie, w którym autobusy elektryczne różnych producentów wykorzystują tę samą technologię ładowania.

Ładowarki ABB HVC 450P pozwalają naładować akumulatory w czasie od trzech do sześciu minut, a każda z nich dostarcza prąd stały o mocy 450 kW. Urządzenia wykorzystują standard OppCharge, w którym do połączenia ładowarki z szynami przewodzącymi na dachu pojazdu służy pantograf. Ładowarki zostaną zamontowane na przystankach końcowych czterech linii autobusowych, z których każda ma długość od 12 do 15 kilometrów, łącznie z odcinkami podmiejskimi. Autobusy będą ładowane na końcu trasy podczas przerw w kursowaniu.

Ładowarki HVC 450P od ABB zostaną dostarczone w lutym 2019 roku, a rozpoczęcie ich eksploatacji zaplanowano na sierpień tego samego roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas