FacebookGoogle+

Rekordowy początek roku Vigo System

Vigo System w pierwszym kwartale 2018 zwiększył sprzedaż aż o 44% rok do rok,. wypracowując 9,06 mln zł przychodów. To najlepszy kwartalny wynik w dotychczasowej historii przedsiębiorstwa. Giełdowa spółka odnotowała wzrost w każdym z kluczowych segmentów produktów – przemysłowym, aplikacjach bezpieczeństwa transportu oraz produktach dla sektora obronnego.

Konsekwentna, wytężona praca nad promocją naszych unikalnych produktów, zacieśnianiem relacji z klientami i poszerzaniem bazy odbiorców przynosi zakładane, satysfakcjonujące efekty. Na skokowy wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 r. złożyły się zarówno większe zamówienia od współpracujących z nami od lat kontrahentów, których produkty sprzedają się coraz lepiej, jak i zlecenia od nowo pozyskanych klientów m.in. z Dalekiego Wschodu. Wypracowane w pierwszym kwartale 2018 r. wyniki stanowią dobry prognostyk dla wyników sprzedaży w kolejnych okresach. Mamy potencjał, by dalej zwiększać sprzedaż, niezmiennie jesteśmy przekonani, że 2018 r. zakończymy z dwucyfrowym wzrostem przychodów, do poziomu 40 mln zł – ocenia Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Za ponad połowę wypracowanych w pierwszym kwartale przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Motorem wzrostu sprzedaży w tym segmencie były detektory wykorzystywane w urządzeniach do analizy gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym.

Siłą segmentu przemysłowego jest zdywersyfikowane grono rosnących w siłę średniej wielkości odbiorców. Ścisła współpraca technologiczna z firmami przemysłowymi, zacieśnianie relacji biznesowych, zmiana roli Vigo System ze sprzedawcy samych detektorów na dostawcę zintegrowanych modułów detekcyjnych, przekłada się na stabilny, dynamiczny wzrost sprzedaży – dodaje Adam Piotrowski.

Na drugim miejscu największych kontrahentów, pod względem wielkości obrotów w pierwszym kwartale 2018 r. uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu, wykorzystywanych m.in. w kolejach szybkich prędkości. Sprzedaż w tym segmencie wygenerowała ponad 20% całkowitych obrotów spółki.

Najniższe miejsce na podium w sprzedażowym rankingu Vigo System zajęły w pierwszym kwartale 2018 r. detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej, w tym francuskiej firmie Zodiac Aerotechnics, która w grudniu 2017 r. zamówiła w spółce detektory wykorzystywane dla produkcji inteligentnej amunicji o wartości około 3,9 mln zł. Zgodnie z umową dostawy w ramach kontaktu mają zostać zrealizowane do połowy maja tego roku.

Realizacja zlecenia od francuskiego kontrahenta przebiega zgodnie z planem, nie ma zagrożeń dla jego terminowego wykonania. W pierwszym kwartale rozliczyliśmy około 25% realizowanego zamówienia – podsumowuje prezes giełdowej spółki.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas