FacebookGoogle+

Mizaco pracuje nad inteligentnym dzwonkiem

Mizaco z Grupy Midven, chce rozwijać swoje kompetencje w obszarze technologicznym i stawia na IoT. Pierwszym produktem spółki ma być urządzenie smart doorbell, łączące funkcje inteligentnego dzwonka do drzwi i domofonu połączonego ze smartfonem.

Firma chce realizować projekt wspólnie z partnerami posiadającymi doświadczenie na rynku nowych technologii. Rozmawia m.in. na temat współpracy z Summer Agency, firmą, która zrealizowała wiele projektów w obszarze IoT.

Nasza grupa ma charakter technologiczny, z dużym naciskiem na innowacyjne produkty, które mogą być wdrożone w skali globalnej. Chcemy by Mizaco wykorzystało swój potencjał w zakresie technologii i weszło na rynek z własną marką, która będzie silnie związana z rozwiązaniami smart dla nieruchomości. Projekt smart doorbell jest chwili obecnej najbardziej zaawansowany, ale spółka myśli już o kolejnych rozwiązaniach związanych choćby z oświetleniem czy bezpieczeństwem – oznajmia Andrzej Zając, prezes Midven.

Smart doorbell to idea inteligentnego dzwonka do drzwi, przeznaczonego do nieruchomości mieszkaniowych lub komercyjnych. Ma się on wyróżniać takimi funkcjonalnościami jak identyfikacja osób oraz komunikacja w czasie rzeczywistym z jednoczesnym rozwiązaniem rozpoznawania twarzy. Projekt będzie jednym z pierwszych, ale nie ostatnich rozwiązań przygotowanych przez Mizaco dla rynku nieruchomości.

Produkty Mizaco mają być oparte o łączność bezprzewodową oraz autorskie oprogramowanie, które umożliwi łączenie poszczególnych elementów systemu.

– Poszukujemy partnerów zarówno do tego projektu, jak i również do kolejnych. Myślimy o czujnikach związanych z oświetleniem, przekazywaniem obrazu czy regulacji ciepła. Teraz koncentrujemy się jednak na smart doorbell, które ma wyróżniać się nie tylko ergonomią, ale również atrakcyjnym designem – dodaje Andrzej Zając.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas